„Луфтханза Техник“ ще инвестира почти 70 млн. лева в разширяване на базата за ремонт и поддръжка на самолети, съобщава Министерството на икономиката.
Проектът на компанията е съвместен с „България Ер Меинтенанс “ ЕАД. Предвижда се изграждането на модерно съоръжение за ремонтно-техническо обслужване на ширококорпусни самолети от фамилията Airbus - 330/340, както и за най-големия в света пътнически самолет А380.
С инвестицията ще бъдат разкрити 165 нови работни места.
Изпълнителният директор на „Луфтханза“ Даниел Хофман коментира при посещението на служебния икономически министър Теодор Седларски в базата на компанията, че преди 10 години България ги е привлякла със спокойния бизнес климат, членството в Европейския съюз и географското положение.
„Покриваме цяла Европа, Русия, но също и Арабския полуостров и Северноафриканския пазар“, коментира той.
В рамките на дискусията бяха обсъдени и конкретни стъпки, които е необходимо да бъдат предприети от органите на изпълнителната и местната власт, както и от конкретни компании, за да се оптимизира процесът по инвестиране и реализиране на проекта по разширяване.
Беше поставен акцент и върху недостига на специалисти с техническа и инженерна насоченост, която от дружеството компенсират с инвестиции в обучение на кадри, идващи не само като студенти от техническите университети, но и след завършването си.


След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Все повече хора си правят пластични операции, за да приличат на генерирани от ИИ
Защо децата са все по-жестоки?
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Български учени разработват екосъобразен метод за рециклиране на соларни панели
Цените на акциите в света се движат в синхрон с ръста на БВП, а той е под натиск
Русия ще усеща с години недостига на работници, породен от войната
Енергийният шок от Иран захранва бума на ВЕИ и електрификацията
Атаката срещу ОАЕ показва уязвимостта на ядрените централи по време на война
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
Kia Niro остава само пълен хибрид в Европа
Затрупан българин в рухнала сграда в Германия
Около 30 души бяха убити при две атаки на "Боко Харам" в Нигерия
Ако Никс станат шампиони, Тимъти Шаламе ще предложи брак на Кайли Дженър
Оливия Родриго направи кукленските рокли хит