Нашата основна цел, един от основните ни приоритети във външната ни политика е всички страни от Западните Балкани, когато са готови, да бъдат членове на ЕС, защото регионът все още не е стабилен. Това коментира днес във Варна вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева.
Тя допълни, че през новия сезон във външната политика ни очаква такава интензивност, както досега.
Захариева припомни, че се е завърнала от Черна гора, където е имала срещи, и според нея България и Черна гора могат да покажат добър пример на Балканите.
Захариева изрази удовлетворението си, че един от основните приоритети на европейската външна служба са Балканите.
Според нея не може само едни държави да поемат тежестта при мигрантската криза.
По думите ѝ не трябва да си затваряме очите, че това не са бежанци, а вече са нелегални имигранти. "За да се спре този поток трябва да сме не само солидарни един с друг, но и да се предприемат общи мерки", добави т.
По думите ѝ в момента най-голямата тежест в момента е в Средиземно море и трябва да сме солидарни с Италия.


Испания отнесе Австрия с 3:0, Португалия елиминира Хърватия в драматичен двубой
Гореща следа за отвлеченото дете: търсят Наталия в района на Бързица
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп подновява опитите си да овладее Федералния резерв
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Английските кръчми с право да работят цяла нощ заради мачовете
Ограничават движението по “Тракия”, “Струма” и Кресненското дефиле
След гонка: Полиция хвана шофьор без книжка и 32 акта
Мъж се самозапали и почина пред централата на ООН в Ню Йорк
преди 8 години Тази калинка съвсем сериозно смята ЕС Аврамов дом. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Онази е Захарова и е трансгендер в сравнение с нашата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години За момент помислих, че става дума за говорителката на руското външно Захарова, и за малко да падна от стола, прочитайки заглавието...Поздрав отговор Сигнализирай за неуместен коментар