Българският евродепутат Ева Майдел беше избрана за председател на най-голямата европейска организация - Европейско движение, съобщават от пресслужбата на българските партии, част от Европейската народна партия (ЕНП) в Европейския парламнт.
Европейското движение е мрежа от проевропейски организации от 39 държави, в която влизат неправителствени организации, профсъюзи, бизнес организации, политически партии, местна власт. Организацията European Movement International е създадена преди повече от 70 години, а за първи път нейният председател е жена.
Ева Майдел спечели подкрепата на различни политически сили, сред тях ЕНП, социалисти и АЛДЕ. Българският евродепутат вече обяви и какви ще бъдат приоритетите й, както и как практически организацията може да помогне на гражданите.
"Първо, изключително важно е да не работим за гражданите, а идеите, които осъществяваме, да идват от гражданите, т.е. да събудим истинския дебат в Европа, за бъдещето на Европа, с участието на гражданите",категорична е Майдел.
Друг важен акцент на нейната работа ще бъде поставен върху активността на младото поколение. "Само чрез тяхната идейност, активност, ние можем да направим така, че нужните приоритети да бъдат осъществени днес, но и в утрешния ден", смята депутатът. Тя планира и засилване на мрежата на настоящите всички 39 национални организации, така че "гласът на Европа да се чува много по-силно и от техните столици".
"В момента Европейският съюз е изправен пред редица предизвикателства. Организация, която обединява толкова много различни организации, представляващи интереса на милиони европейци, наистина може да допринесе в дебата за бъдещето на Европа така, че Европа да взима по-бързо решения, да бъдат ориентирани към нейните граждани, заедно с тях да взимаме тези решения и да направим така, че политиките да не са реагиращи на определени последствия и следствия, които се включват, а по-скоро много активно да отговарят на предизвикателствата, които ни очакват", коментира още Майдел в коментар как организацията може да помогне на ЕС.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Брад Пит искал да се самоубие
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври