България приветства решението на парламента в Скопие, който гласува „за” промяната на името на Република Северна Македония. Това обяви външният ни министър Екатерина Захариева, става ясно от страницата на ведомството.
В официална позиция от Външното ни министерство подчертават, че така се отваря процесът на европейска и евроатлантическа интеграция на Македония.
"Вярваме, че това е най-правилното и отговорно решение, което дава шанс за благоденствие на всички в региона“, се казва още в позицията на дипломатите ни.
Българското Външно министерство поздравява народните представители, гласували, "в полза на общото ни бъдеще в НАТО и ЕС" и заявява, че България ще продължи да бъде "най-искрен и близък приятел" в този процес.
Премиерите на Македония и на Гърция, както и Европейският съюз също приветстваха решението.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 7 години На теб какво ти е българското и от толкова лобиране и тролене за чужди интереси и политики кога ти остава време да си българин? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Путин говореше за руснаците, не за българите....Не ти минава номера. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години На вас само такива неща ви се привиждат.Нали Путин вече обеща че ще идете в рая, кво се безпокоите толкова за Армагедон? Само дето не уточни по колко девици ще ви чакат там ама още малко и това ще уточни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Би ли ми разяснил частта с незачитането на българските интереси?Трудна работа ... изчегъртан си на последния етаж... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ше разширяваме НАТО, а?През 100-тина години цяла Европа скача срещу Русия и после си отнася шамарите.Напелеон влезе в Москва.Хитлер не влезе,сега само минете границата и добре дошли в Армагедон дебббили! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години тая цайсаттата кон да и го тръшне крачка две назад към коня прай ..... не знам тия от лотарията ли ги назначават или Супершоу Не го вада на Къро звездата дет бешее кинта и пеесе и ги переше такива още в приемната ... просто неам идея то стс същия успех и аз мое съм външен министър ..ми що да не мое ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Би ли ми разяснил частта с незачитането на българските интереси? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Абсолютно в унисон с основния принцип на управляващия днес български политически елит- всичко което е изгодно за господарите им е изгодно за тях, а България и нейните интереси нямат никакво значение за тях! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години На печелившите - Честито ! 2 милЙона са пари пред които съвестта козирува ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар