Протестиращи се събраха за 69-а поредна вечер на площад “Независимост” с искания за оставка на правителството на Бойко Борисов и на главня прокурор Иван Гешев.
И днешната антиправителствена демонстрация преминава под мотото "Нас не ни е страх". Движението по бул. "Цар Освободител" беше блокирано от площад "Независимост" до кръстовището с ул. "Г.С. Раковски", предава БНР.
Последва блокиране за поредна вечер от страна на протестиращите на Орлов мост, след като към 21.15 часа от площад "Независимост" тръгна обичайното протестно шествие към ключовото кръстовище. Най-вероятно на моста ще има рок концерт и огнено шоу, въпреки че част от протестиращите вече започнаха да се разотиват.
Организаторите на антиправителствената проява обещаха утре, когато ще бъде 70-тият ден на протеста, да има изненади за управляващите, но без да уточняват какви.
Организаторите на протеста също така предупредиха, че утре депутатите ще изменят Изборния кодекс на второ четене.
Протест
Ще се опитат да върнат хартиените бюлетини заедно с машините, предупреди един от "отровното трио" - Арман Бабикян и добави: "Ще се опитат да удължат срока за доставката на машините с още месец и половина, за да няма време за доставката им до изборите и така да се гласува само с хартиени бюлетини. Така ще могат отново да се опитат да спечелят с машинации, с кражба на вота на българите".
Докато все още се подготвяха традиционната прожекция на стената на бившия Партиен дом по-рано тази вечер, майките на децата с увреждания от инициативата "Системата ни убива" организираха своя проява.
Бели хартиени фенери полетяха над сградите на бившия партиен дом и Министерския съвет по време на 69-тия антиправителствен протест. Малко след 20.00 часа те бяха запалени и хвърлени от деца, организирани от майките от инициативата "Системата ни убива".
Протест
Всеки от фенерите беше с една от буквите в думата "оставка".
"Фенерите са мечтите на децата ни, които се надяваме да не отлетят безцелно. Напротив, искаме техните мечти да бъдат реалност", заяви пред БНР Илиана Маринова от инициативата "Системата ни убива".
Първият учебен ден е във фокуса на изказванията от импровизираната протестна трибуна.
Паралелно с това на стената на сградата на парламента бяха прожектирани телевизионни участия на премиера Бойко Борисов и на лидера на партия "Воля" Веселин Марешки, който ден по-рано получи осъдителна присъда.
Обстановката е спокойна.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО