Българската банка за развитие (ББР) внесе предложение пред Министерството на икономиката за удължаване на програмата за безлихвено кредитиране на физически лица, които временно не могат да полагат труд поради пандемията от COVID-19.
Промените са в контекста на усложнената епидемична обстановка и имат за цел осигуряване на допълнителен финансов ресурс, с който да се отговори на продължаващото активно търсене на безлихвени заеми по програмата, съобщиха от държавната банка.
Поради достигане на гаранционните лимити, част от търговските банки-партньори по програмата спират временно да приемат заявления на кандидатите. Продължават да приемат нови заявления в клоновете на Инвестбанк и Търговска банка Д, информират от ББР.
Програмата е насочена към подкрепа на лица на трудов договор и самоосигуряващи се лица, земеделски производители и сезонни работници, които са преустановили дейността си.
След направените междинни промени ББР гарантира заеми до 6900 лева и предоставя възможност за кредитиране на граждани, които са били в неплатен отпуск поради пандемията, а в настоящия период на наложени ограничителни противоепидемични мерки са безработни.
Максималният срок на погасяване е пет години, с минимум шест месеца и максимум 24 месеца гратисен период. Заемите са освободени от такси, комисиони и неустойки.


По Черноморието ни ври от сафрид, хамсия и цаца
Разчистват ската под Морско казино в четвъртък
Днес изтича срокът за записване на приетите на първо класиране първокласници във Варна
Радев потвърди: Спираме военнта помощ за Украйна
Собственици: Всички атракциони в България ще спрат да работят от 2 октомври
SpaceX и други мега компании може да чакат с години, за да влязат в S&P 500
Акциите на ASML достигат рекорд, но оценката е най-ниска от години насам
Ел Ниньо се завръща и носи суши, горещини и риск за реколтите
AI без милионни бюджети: Платформа на БАН отваря вратите за българския бизнес
Старите сортове може да се окажат ключ към адаптацията към новия климат
Mazda тества система, който „изяжда“ CO2 в движение
Този непознат знак решава най-големия проблем с трафика
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Броени дни до концерта на Empire Of The Sun в София
Лидерът на два терена: inbet с двойна кампания за Мондиал 2026
Митов скочи на Василев, нарече го "ноторен измамник и лъжец"
Костадинов: Някой е "набил канчето" на министъра на отбраната
Фолкпевицата Андреа: Не съм направила опит за самоубийство!