Според него възможните сценарии за задържаните са три. „Първият е да бъдат освободени след 24 часа, ако не им бъдат повдигнати обвинения. Вторият сценарий е да бъдат задържани за 72 часа с постановление на прокурор, било то европейски или български. Третият сценарий е, ако прокуратурата ги задържи за 72 часа, да се поиска от съда постоянен арест, което може да се случи най-рано в неделя“, посочи журналистът.
Той потвърди, че при акцията по задържането на Министерство на вътрешните работи не са присъствали прокурор и следователи. „Все още е под въпрос дали прокуратурата на България, или европейската ще се занимава с този казус", каза Кирил Борисов, който снощи е присъствал на място пред къщата на бившия премиер Бойко Борисов в Банкя. По думите му бившият премиер е бил без белезници и е помахал на журналистите.
Кирил Борисов обясни, че съобщението за акцията е било свалено от сайта на МВР. „Очакваме да разберем дали в действителност тя има общо с европейската прокуратура и дали има намесени европейски пари“, каза журналистът.
Той смята, че мащабната акция показва, че управляващите не са забравили обещанието си за нулева толерантност към корупцията.
„Вътрешният министър Бойко Рашков ще се опита да покаже, че е действал по закон, защото в тази акция залогът е голям. Ако пуснат задържаните след 24 часа без обвинения и без конкретни резултати, това ще е провал за МВР“, убеден е Кирил Борисов, но изрази очакване, че това няма да се случи.
Може ли да се говори за конкретни сигнали към европейската институция? Васил Божков ли е в основата на задържането на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова?
Вижте целия коментар във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването „Бизнес старт” може да гледате тук.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?