Европейските акции приключиха днешната сесия с минимални изменения, след като инвеститорите явно си поемат дъх от вчерашния скок, предава CNBC.
Акциите на строителните компании, засегнати неотдавна, продължиха да се възстановяват, подкрепени от серия добри новини от САЩ.
Индексът на водещите компании на Стария континент FTSEurofirst 300 отстъпи с 0,1% до 1 055 пункта. Вчера индексът скочи с 2,9% след силни данни за производството в САЩ и Китай, но все още изостава с 2,1% от пика си в началото на август, след като поредица лоши икономически данни за САЩ породиха страхове, че страната може отново да изпадне в рецесия.
Британският FTSE 100 прибави 0,1% до 5 371 пункта, германският DAX е на практика без изменение на ниво от 6 084 пункта, а френският CAC 40 се повиши с 0,2% до 3 631 пункта.
Макар че днешните данни от САЩ показаха неочаквано увеличение на предварителните договори за покупка на жилища, ръст в заводските поръчки и спад на новите молби за помощи при безработица, инвеститорите останаха предпазливи в навечерието на утрешните важни данни за състоянието на пазара на труда в Америка.
”Вчерашният ръст на европейските борси потвърждава, че страховете от нова рецесия са били преувеличени. В крайна сметка икономическите данни не са чак толкова лоши”, смята Марк Туати, ръководител икономически изследвания в Global Equities.
”Утрешните данни за заетостта в САЩ вероятно ще са разнопосочни, но занапред новините ще се подобряват, което създава благоприятни възможности за покупки при сегашните нива на фондовите пазари. Вижте само активността при сливанията и придобиванията”, казва той.


До 130% надценки на пазара: Ще помогне ли "Кошница с грижа"?
Шест фирми искат да се грижат за чистотата във Варна
Воден празник за деца с увреждания ще се проведе днес във Варна
Коцев: Баба Алино е чудовищно престъпление, което с право разтърси цялата страна
Емил Пърмаков временно ще заеме поста на Георги Кандев
САЩ включиха Alibaba и BYD в черен списък заради подкрепа за китайската армия
Иран и Израел обещаха деескалация след намесата на Тръмп
Петролът поевтиня, след като Израел и Иран се съгласиха да прекратят атаките
Корупцията при Орбан е струвала на Унгария 194 млрд. долара
Има милиони крипто токени. Почти никой от тях няма стойност
Популярен механик посочи най-надеждните автомобили
Меките хибриди: С какво са по-различни и за кого са най-подходящи?
Subaru пуска три нови модела с ръчни скорости
Тези малки сензори могат да оставят колата ви на пътя
Край на една ера: Fiat Tipo излиза от производство
Милотинова: Не търсим просто място за провеждане на "Евровизия", а община партньор
Путин отрече икономическа стагнация след четири години война
И астронавтите носят "Прада"
Емил Дечев: Напускането на Кандев е обезпокоително
Тръмп е предупредил Нетаняху да не започва нова война с Иран