Европейската комисия одобри преструктурирането, капиталовата инжекция в размер на 10 милиарда евро, програма за продажба на активи с елементна държавна помощ за 20 милиарда евро и гаранции на обща стойност 145 милиарда евро за банковата група Hypo Real Estate, съобщиха от Европейската комисия.
Според Еврокомисията планът за преструктурирането на групата и нейната банка Deutsche Pfandbriefbank ще възстанови жизнеспособността на финансовата институция.
Всички странични дейности на банковата група ще бъдат изведени извън нея, с изключение на банковата дейност.
Еврокомисарят по конкуренцията Хоакин Алмуния коментира днес, че решението на Европейската комисия слага край на един от най-големите случаи на държавна помощ в условията на криза. „Планът за преструктуриране трябва да гарантира, че сериозните проблеми с ликвидността, от които пострада Hypo Real Estate, няма да се повторят”, допълни Алмуния.
От Брюксел припомнят, че през септември 2008 г., малко след фалита на Lehman Brothers, Hypo Real Estate започна да изпитва ликвидни проблеми. На 1 април 2009 г. германските власти уведомиха Европейската комисия за първия план за преструктуриране на банковата група.


Ето къде няма вода във Варна днес
Митнически служители от Варна задържаха голямо количество „маркови“ детски стоки от Китай
Надежда Нейнски: България губи външнополитическата си тежест заради непоследователност
Катастрофа на пътя Варна - Добрич затруднява движението
Кметът на Варна награди европейските шампиони по водна топка за мъже до 20 години
Си Дзинпин се опира на наследството на Дзян в труден момент за Китай
Евровизия 2027: Слънчев бряг ще спаси Бургас от спекулата с късите наеми
Властите в Испания и Мароко са предотвратили ново нахлуване на мигранти в Сеута
Тръмп свива ученията с Южна Корея заради липсата на подкрепа за войната с Иран
Петролът поскъпва на фона на напрежението в Ливан и риска за Ормуз
Америка не оставя V8 двигателя да умре
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините
Две земетресения у нас тази нощ
Властта с подробности за нацисткото свърталище в Пловдив
Пътят Смолян - Пампорово ще минава по нов мост над свлачищната зона
"Спайдър-Мен: Нов Ден" пише история: Премина границата от $2 милиарда