Продължаващата криза във Великобритания, съпроводена с икономическа рецесия, стана причина за фалита на най-старата английска компания за морски превози на стоки Stephenson Clarke Shipping, създадена през 1730 г., предаде британската радиостанция ВВС, цитирана от ИТАР-ТАСС.
„След 282 години на съществуване Stephenson Clarke Shipping се разори и бе закрита“, съобщи радиостанцията.
Базирана в Нюкясъл в североизточна Англия, компанията първоначално се е занимавала с превоз на въглища и други стоки в Северно и Балтийско море. С течение на времето тя разширява дейността си в Средиземно море и Атлантическия океан, но с основно внимание върху късите морски превози.
„Настоящите икономически трудности и свиването на деловата активност се отразиха по катастрофален начин върху британските корабни компании“, посочва в съобщението за ликвидация на Stephenson Clarke Shipping одиторът Алън Кели.
Той отбеляза, че не е успял да открие кандидати за закупуване на компанията, което би я спасило от фалит.


Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Спартак (Варна) привлече юноша на Левски
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
Китайски Jeep за Европа: Новият залог на Stellantis до 2030 г.
САЩ имат и правилни ходове, например в Ливан
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Украйна е изправена пред нови сътресения на пазара за горива
Нинова за бюджета: Никаква визия, никаква политика
Вашите сигнали: Кабели над булевард, строеж без документи, частна тоалетна на партер
18-годишен израелец е пострадалият край Ахелой
преди 13 години Що не помолиха вчера Бойко като беше там, да звънне на Домусчиев да ги купи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар