Подигравателните и противоречащи си коментари на германски политици относно други страни от еврозоната създават впечатление за арогантност и помрачават образа на Германия по света, заяви германският външен министър Гидо Вестервеле, цитиран от Bloomberg.
Забележката на външния министър, цитирана от Frankfurter Rundschau, е плесница за членовете на управляващата коалиция на канцлера Ангела Меркел, които нееднократно са отправяли нападки срещу Гърция и други, изпитващи проблеми с изплащането на дълговете си, страни от еврозоната.
Вестервеле посочва, че при последните си посещения в Пекин, Хонконг и Кувейт на него му се е налагало да отговаря на въпроси за „дебата в Германия“ относно дълговата криза в еврозоната.
„За съжаление някои коментари създават илюзията за колебание в нашата решимост да защитим единната европейска валута и Европа“, казва Вестервеле.
Подобни твърдения „създават впечатление за липса на респект към останалите европейски страни“, предупреждава той без да дава примери.
Изказвания на членове на управляващата коалиция, призоваващи Гърция да напусне еврозоната, съдържащи нападки срещу Европейската централна банка (ЕЦБ) или подигравки със силно задлъжнелите европейски страни принудиха Меркел да затегне контрола над коалицията си.
На 26 август тя поиска от германските политици, призоваващи Гърция да напусне еврозоната, „много внимателно да мерят думите си“. Тя също така повтори решимостта си Гърция да остане член на еврозоната.


Никулден е! Вижте какви са традиции за днес
Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Меган Маркъл се свързала с баща си след ампутирането на крака му
Урсула и Мерц на крака при белгийския премиер за руските активи
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
преди 13 години Най - обидно в цялата ситуация обаче е да се помага на горди суверенни държави . отговор Сигнализирай за неуместен коментар