Европейските акции поевтиняха във вторник. Върху инвеститорското настроение повлияха разочароващите данни от Германия, корпоративните отчети и геополитическото напрежение в Украйна, Газа и Ирак, отбелязва CNBC.
Общоевропейският индекс FTSEurofirst 300 се смъкна с 0,23% до 1 320 пункта. Водещият индекс в Германия – DAX, спадна с 1,21% до 9 069,47 пункта, след като краткосрочните очаквания за най-силната европейска икономика спаднаха до 20-месечно дъно.
В Лондон FTSE 100 затвори без изменение при 6 632,42 пункта. Във Франция САС 40 се понижи с 0,85 на сто до 4 162,16 пункта. В Испания IBEX 35 се покачи с 0,47% до 10 241,50 пункта.
След като Русия изпрати конвой от 280 бели „Камаза“ с хуманитарна помощ за пострадалите жители в югоизточните части на Украйна – основно за областите Донецк и Луганск, Киев обяви, че няма да допусне нито един от тези камиони на своя територия.
Предполага се, че в камионите се превозват 2 хил. тона продукти – основно храни – пшеница, захар и бебешки храни, лекарства, както и 12 хил. палатки. Освен НАТO и украинското ръководство се опасява, че под прикритието на конвойната помощ Русия може да изпрати войници в източната част на Украйна.
Днес украинската гривна се обезцени до най-ниското си ниво в своята история спрямо щатския долар. Водещият индекс на Киевската фондова борса – PFTS, затвори с ръст от 0,86% до 456,78 пункта.
През първото полугодие оперативната печалба на Prudential нараства със 17%. Освен това британското дружество увеличава дивидента си за 2014 г. с 15%. Акциите на компанията поскъпнаха с около 2,2%.
Капитализацията на Pandora се покачи с 8,26% до 413 датски крони. Това се случва, след като датският разпространител на бижута на дребно публикува печалба, която се оказа над пазарните прогнози.
Kнижата на Henkel поевтиняха с 5,3% до 78,16 евро, след като германската компания за потребителски стоки посочи слабия растеж в Русия и Близкия изток като причина за по-слабото представяне през тримесечието в сравнение с очакванията на анализаторите.
Акциите на холандската Fugro изгубиха 9,97 на сто от цената си до 27,42 евро, след като UBS понижи оценката си за книжата на дружеството.


Варна отново вдига платната: 26-ата регата „Кор Кароли" превръща Черно море в състезателна арена
Кои шофьорски грешки ни правят спонсори на автомобилните сервизи
МЗХ ще снима земеделските парцели от самолет
Оставиха в ареста рецидивиста, пребил зверски възрастна жена в дома й, за да й открадне телефона
Тревожно: С 1700 е намалял броят на пожарникарите в България само за година
Недостигът на боеприпаси в САЩ е глобална катастрофа
Swiss Re: Горещините в Европа стават хроничен климатичен риск
Китай превзе AI видеото. Следващата битка е за физическия свят
Тръмп с нови искания към Иран
Централната банка на Австралия остави лихвата без промяна
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Парфюмите с аромат на кола са хитът на това лято
Най-добрите етерични масла за борба с хлебарките
Кои домати за какви ястия са подходящи?
Кайли Дженър отпразнува ЧРД по мини рокля