Русия ще спази своите обещания за съкращаване на добива на петрол, коментира руският президент Владимир Путин по време на годишната му пресконференция в Москва, излъчвана директно от руски медии.
Според него решението на ОПЕК за ограничаване на добивите няма да се отрази негативно на икономиката на Русия. Страната се е справила по-добре в сравнение с прогнозите на фона на по-ниските от очакваното цени на петрола.
Путин отбеляза, че руската икономика се е приспособила към текущите цени на енергоносителите. Той прогнозира, че през втората половина на 2017 г. излишъкът на петролните пазари ще бъде стопен.
Руският президент изчисли, че повишение на цената на петрола с 10 долара на барел ще донесе около 1,75 трлн. рубли приходи в бюджета и 750 млрд. рубли за компаниите от петролния сектор в страната.
По отношение на развитието на енергетиката като цяло Владимир Путин коменира, че въглищната индустрия ще запази своието значение, но в същото време Русия започва да работи за внедряване на новите технологии и възобновяемите източници на енергия. Субсидиите за тези мерки обаче ще бъдат намалени, допълни още руският президент.
По време на разговора с журналисти, продължаващ вече няколко часа, Владимир Путин коментира различни теми, включително за отношенията между Русия и Турция.


8-годишно подкара АТВ и блъсна малко детенце
ПСК “Черно море” с бронзова купа на държавното под тепетата
Горещините препълниха спешното отделение в Шумен
Какво ще бъде времето във вторник?
Тръмп ще се срещне със Зеленски на срещата на върха на НАТО
ByteDance и Alibaba премахват персонализираните AI чат функции
Паундът опровергава скептиците, като трейдърите дават шанс на Бърнам
Модулен реактор на Valar Atomic захрани чип на Nvidia
AI променя пазара на труда в технологичния сектор в Ирландия
Моди тръгва на обиколка в Индонезия, Нова Зеландия и Австралия
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
Mercedes-Benz GLC на старо – какво да изберете?
Volvo на милион километра търси нов собственик
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Инж. Мартин Янакиев: Имам българската атмосфера в Лос Анджелис
FDA предостави статут на продукти с модифициран риск на никотинови паучове
Интернет откачи: Зоват за бойкот на мача САЩ-Белгия заради отменения червен картон на Балогун
Виртуалният асистент GoToBurgas показва събития, туристически обекти, места за настаняване