Още един доставчик на електроенергия във Великобритания колапсира, с което допълнително влоши ситуацията в страната по отношение на енергийните доставки, докато администрацията на премиера Борис Джонсън се бори с енергийна криза, съобщава Bloomberg.
Together Energy Retail Ltd., която частично е притежавана от местните власти на Уорингтън, Северна Англия и доставя електроенергия за 176 000 местни клиенти, напуска енергийния пазар заради високите цени на едро. Към момента повече от 4 милиона домакинства са засегнати от кризата при доставчиците от началото на кризата. Натискът върху британското правителство нараства, докато потребителите се подготвят за рязко увеличение на сметките.
енергийна
Въпреки че природният газ и електричеството поскъпнаха значително, доставчиците на комунални услуги в Обединеното кралство не са в състояние да прехвърлят изцяло разходите към своите клиенти поради регулаторни ограничения. Предвижда се таванът на това ограничение да бъде повишен през април и отново през октомври, като правителството води преговори с енергийните компании, за да се опита да смекчи удара за домакинствата, които вече страдат от растящата инфлация.
От Together признават, че не могат да продължат на фона на повишените цени на едро.
„Това е рязко напомняне, че предизвикателствата, които изникват както пред доставчиците, така и пред потребителите, заради високите цени на газа на едро, продължават да будят тревога“, коментира Ричард Нойдег от Uswitch Ltd., компанията, предлагаща услуга за сравняване на цени.
Together отчете загуба след облагане с данъци от 3,8 милиона паунда през финансовата 2020 г.


Какво време ни очаква във вторник?
Засякоха трима шофьори с алкохол и дрога зад волана по пътищата из Варненско
Спиапаха варненска с голямо количество дрога
Осуетиха опит за палеж на кола във Варна
Рекордьор: Хванаха шофьор с 5,35 промила алкохол във Велики Преслав
Ел Ниньо може да повиши глобалното затопляне с над 2°C през 2027 г.
Новите глобални мита на Тръмп вече са оспорени в съда
Съветите на Forbes Travel Guide за луксозни пътувания през лятото, част 2
Съветите на Forbes Travel Guide за луксозни пътувания през лятото, част 1
Геополитическата премия може да задържи петрола по-скъп и след кризата
60-годишен ЗАЗ се продава за 20 000 евро
JLR спира производството на базовия си модел
Осем неща в автомобила, без които може да минем
Автобус скъса мантинелата и навлезе в насрещното на „Цариградско шосе“
Луксозен SUV на Zeekr се заключи веднага щом напусна Китай
Мъж е обвинен за измама с телефони за 50 200 евро
Какво щеше да се случи, ако Германия беше нахлула във Великобритания през 1940 г.?
Как горещата вълна преначертава туризма в Европа?
Международният филмов фестивал Бургас раздаде отличията си
преди 4 години "Силният вятър в Европа започва да успокоява цените на тока" съобщава Bloomberg.https://***.investor.bg/evropa/334/a/silniiat-viatyr-v-evropa-zapochva-da-uspokoiava-cenite-na-toka-343939/А сега де или то в Англия не духа ,щото не вече в ЕС или просто Bloomberg си пишат вятърничеви работи ,което е и в същност отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Мъпетите вместо да копат крипто, да се стягат и да почват да копат ягоди.Най търсената фраза миналата седмица в мъпетското кралство беше "как да продам крипто". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години R.I.P. , да живее свободна Шотландия в ЕС ! И обединена Ирландия. Шоуто тепърва започва! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Обрaтняците ще коват клинци май... отговор Сигнализирай за неуместен коментар