Засегнатата от кризата Credit Suisse е напът да отчете трета поредна тримесечна загуба. Влиянието на трудната пазарна среда заедно с трайно ниското ниво на емитиране на нови емисии на капиталовия пазар и разширяващите се кредитни спредове натежа върху финансовите резултати на инвестиционната банка през април и май, съобщиха от най-голямата швейцарска банка в сряда. Това вероятно ще доведе до загуба за това подразделение и до загуба за групата през второто тримесечие на 2022 г., заяви Credit Suisse, цитирана от Ройтерс.
В очакване на втората половина на годината кредиторът потвърди, че 2022 г. ще бъде година на преход. „Предвид икономическата и пазарната среда ускоряваме инициативите си за намаляване на разходите в цялата група с цел постигане на максимални икономии от 2023 г. нататък", се казва в изявлението.
Банката ще съобщи подробности на събитие за инвеститори на 28 юни, съобщиха оттам. Компанията не възнамерява да променя стратегията си. В краткосрочен план Credit Suisse възнамерява да работи с коефициент на базовия собствен капитал от първи ред (CET1) от около 13,5%. До 2024 г. банката все още се стреми към съотношение на основния капитал от над 14%.
Миналата седмица Ройтерс цитира вътрешни източници, според които банката обмисля мерки за укрепване на капитала си. Един от вариантите е увеличение на капитала. През първото тримесечие банката вече бе отчела загуба в размер на 273 млн. швейцарски франка, а през трите месеца преди това - дефицит от 2,1 млрд. швейцарски франка.
Пазарните условия са били трудни и през второто тримесечие на 2022 г., заяви Credit Suisse. Руската инвазия в Украйна, значителното затягане на паричната политика от страна на основните централни банки и изтичането на свързаните с коронавируса мерки за стимулиране доведоха до повишена волатилност на пазара, слаби клиентски потоци и продължаващо свиване на кредитирането от страна на клиентите. Това важи с особена сила за Азиатско-Тихоокеанския регион, пояснява инвестиционната банка.
Освен това резултатът беше повлиян и от продължаващата нестабилност на пазарната стойност на инвестицията във фондовата платформа Allfunds Group, от която банката държи 8,6%.


Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
Меси донесе победата на Локо (Сф) над Ботев (Пд) в драматичен мач с пет гола
Задействаха BG-ALERT в Бургаско, две реки преляха
Седмичен хороскоп 8 - 14 декември 2025
Паника заради еврото: Хората се страхуват от измами и скок на цените
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Зеленски: Русия падна ниско, атакува цивилни обекти в деня на Свети Николай
Новата стратегия за национална сигурност на Тръмп е насочена към Европа
Като робство е, нямаш права: Говорят дезертирали руски войници
Невероятен Никулден в Бургас: От ледено плуване до празнични сцени и рибен курбан
Мощни слънчеви изригвания следващите три дни