"В Русия винаги сами сме решавали съдбата си, постъпвайки така, както ни диктува нашата съвест, разбиране за правда и справедливост, нашата любов към Отечеството", заяви руският президент Владимир Путин в обръщение към нацията, публикувано на страницата на Президентството.
В неделя (18 март) в страната ще се проведат президентски избори, на които Путин е фаворит. Той се кандидатира като независим кандидат, макар и с подкрепата на партията си "Единна Русия".
В обръщението към своите сънародници Владимир Путин посочва, че по Конституция единственият източник на властта в Русия е народът и именно от неговата воля зависи по какъв път ще поеме страната, какво ще е бъдещето ѝ.
Той отбелязва още, че решението за гласуване е личен избор, но ако не участват в изборите, това означава, че ключовите решения ще бъдат взимани без мнението на руснаците.
Според западни анализатори Владимир Путин ще спечели с лекота изборите след няколко дни. Проблемите му тепърва ще започнат обаче, защото желанието за промяна е видна в много слоеве на обществото и особено в социалните мрежи и на фона на спадащия жизнен стандарт на руснаците.
По данни на руската Централна избирателна комисия към 1 януари 2018 година 108,9 млн. избиратели в рамките на Русия ще имат право да гласуват на 18 март. Гласоподавателите в чужбина са 1,87 млн.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас