Унгарският парламент утвърди Виктор Орбан за премиер на страната за трети пореден мандат след изборите от 8 април, на които неговата партия Фидес си осигури мнозинство от две трети в Държавното събрание, предаде ТАСС.
Кандидатурата на Орбан за премиер бе подкрепена от 134 депутати, 28 гласуваха против.
След това Орбан положи клетва като правителствен ръководител.
Той за пръв път зае премиерския пост в периода 1998-2002 г., а след това без прекъсване ръководи унгарското правителство от 2010 г.
В речта си в парламента Орбан очерта консервативна визия за управлението на страната, предаде Ройтерс.
"Заменихме една катастрофирала либерална демокрация с християндемокрация от 21-и век, която гарантира свобода и сигурност на хората. Тя подкрепя традиционния семеен модел от един мъж и една жена, държи настрана антисемитизма и дава възможност за растеж", заяви Орбан.
ЕС трябва да се откаже от "налудничавите кошмари" за Съединени европейски щати, заяви Орбан, обещавайки да защитава християнските ценности на Унгария и да се бори срещу квотите на ЕС за прием на мигранти.
В речта си Орбан обеща да подобри икономическия растеж и конкурентоспособността и да промени неблагоприятните демографски тенденции.
"Ще се противопоставяме на задължителните квоти за прием на мигранти и ще се борим за защитата на границите ни", каза той.
"ЕС трябва да се откаже от налудничавите си кошмари за Съединени европейски щати и да се върне в действителността. Като първа стъпка трябва да промени нагласата си към миграцията", заяви Орбан.
Премиерът очерта плановете си за следващите 12 години, предвиждащи бърз икономически и социален напредък при консервативна идеология, отбелязва Ройтерс.
/БТА/


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?