Отпада изискването за отрицателен PCR тест при влизане в Сърбия, съобщава БТА, позовавайки се на информация от "Гранична полиция". Новата мярка е в сила от днес.
Правилото за влизането на чужденци в Сърбия само с отрицателен PCR тест, направен до 48 часа по-рано, бе въведено на 14 декември. Мярката влезе в сила на 21 декември и се очакваше да продължи до 10 януари.
Представители на сръбската диаспора в Европа, които наброяват около 1,7 милиона, традиционно се прибират при роднините си по празници. За да се избегне масово пренасяне на болестта, както се случи през пролетта, сръбските власти забраниха влизането в страната без отрицателен PCR тест или задължителна изолация в дома. Ограничителните мерки се прилагат еднакво както за сръбски граждани, така и за чужденци.
„Влизането в страната беше разрешено само ако има отрицателен PCR тест, не по-стар от 48 часа. Гражданите, които нямат тест, трябваше да останат в домашна изолация 10 дни. Или пък да бъдат тествани в Сърбия и ако тестът се окаже отрицателен, тогава 10-дневната изолацията отпада.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни