Още един депутат от управляващата ПСР подаде оставка заради корупционните разкрития, в които са замесени министри от тази партия и правителството. Това е бившият министър на културата и туризма Ертугрул Гюнай. Числото на напусналите партията на Ердоган депутати само за няколко дни стана пет. Очакват се нови оставки от депутати.
В Истанбул, Анкара, Измир, Адана и други градове на Турция продължиха масовите протести срещу корупцията и с искания за оставка на премиера Реджеп Тайип Ердоган. Полицията използва сълзотворен газ и водни оръдия, за да ги разпръсне. Ранени бяха няколко души, а над 30 души бяха задържани само в Истанбул.
Турският президент Абдуллах Гюл пристигна в Истанбул заради политическите сътресения, които предизвикаха генерална ревизия на кабинета от страна на премиера Ердоган и напрежението, което цари тук.
Турската армия обяви, че няма да се намесва в антикорупционното разследване. Твърди се, че има втора вълна заподозряни от полицията, но някои прокурори се опитвали да възпрепятстват, тъй като между заподозрените бил и синът на турския премиер Билял Ердоган.
Турският консервативно-ислямистки премиер е изправен пред безпрецедентно за 11-те години на неговото управление недоволство, което продължава да расте.
(БНР)
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
40-годишен баща на две деца загина в катастрофа край Баня
През летния туристически сезон служители на Жандармерията - с наряди на летището във Варна
Новините в развитие
Китай доминира в офшорните вятърни турбини
Amazon внедрява Alexa и AI в лентата за търсене при пазаруване
Политическата криза във Великобритания тревожи купувачите на облигации
Си към Тръмп: Имаме повече общи интереси, отколкото различия
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Областният управител на Сливен е с отнета заради алкохол книжка в Германия
Промяната: Пеевски вече влиза в Народното събрание като редовен гражданин ВИДЕО
СОС прие: Общината придобива скулптурните фигури от Паметника на Съветската армия
Синьо-зелен диамант беше продаден за над 17 млн. долара на търг
Кризата е направила институциите слаби, очакванията към Радев са големи
преди 12 години Дотук добре! Не съм сигурен обаче, дали вече е дошло времето за пазаруване на акции. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Добре се развиват нещата. В понеделник пак подпъваме TRY :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар