Американското правителство хвърля безпрецентно количество пари, за да стабилизира икономиката на страната. Тези пари обаче трябва да бъдат осигурени по някакъв начин и поради тази причина редовно се организират аукциони за пласиране на правителствени облигации с различен матуритет.
От страна на инвеститорите, американските държавни ценни книжа се разглеждат като сигурен финансов инструмент, защото имат гарантирана възвръщаемост, базирана на доверието в данъчните приходи, които се събират в САЩ, пише CNBC.
Кризата накара правителството на САЩ да заеме огромни суми, което увеличи държавния дълг до 13 трлн. долара. Прогнозите са, че до няколко години тази сума ще набъбне до 19,6 трлн. долара.
Голяма част от този дълг се дължи от частни инвеститори, но около 40 на сто е в ръцете на държавни организации, включително е собственост на някои правителства. Разгледайте галерията към класацията, за да видите кои са най-големите кредитори на Америка.


Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Условията за туризъм в планините са добри
Един варненски район остава без вода днес
Франция регистрира около 1000 допълнителни смъртни случая от жегите
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга
Фризьори съветват как да запазим цвета на косата си след боядисване
С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
преди 15 години Тази статистика е доста съмнителна! Виждал съм друга, в която Китай държи доста повече дълг. Не знам на кого да вярвам - със сигурност е добре да изглежда, че САЩ "сами" си дължат тези пари, но точно затова има и интерес да се манипулира статистиката. Още повече, че днес пазарите се управляват повече от слухове и информация отколкото от нещо друго. Накратко - не вярвам на тази статистика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години Венецуела и Уго *** са ми интерсни сред големите кредитори на САЩ. Също и Иран и Либия. Да са живи и здрави! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години За обслужването на дълга американското правителство харчи няколко процента от бюджета си (между 2% и 3%).Така че обслужването на този дълг въобще не затруднява американския бюджет. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години Сега продават, но после ще си ги изкупят на безценица.Един от големите купувачи е Китай, говори се, че притежават голяма част от Калифорния и други места.Има икономически анализи, които предричат прегряване ан китайската икономика и то може да се постигне с малко помощ отвън.Очаква се срив и при тях, но кога ще е никой не казва :-).Нещата са проиграни в години напред. Сега се следва сценария. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години кое според вас е по-страшно - това, че сами си държат половината дълг или това, или вариантът, при който повечето дълг е към чужбина? аз лично съм малко по-спокоен след тази статистика, защото американците сами трябва да осъзнават какво ще се случи при намаляване на рейтинг или срив в цените на облигациите им отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години Проблема е ,че "данъчните приходи" реално не са пораснали докато дълга расте!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 16 години Има 2 варианта. 1вия -Англия и 2рия фед. "базирана на доверието в данъчните приходи" значи фед печат пари и американското правителство залага като гаранция за тези пари-населението си. При положение че само ти печаташ пари и за да ги дадеш срещу лихва , от каде ще дойде лихвата? Правилно-от никаде. отговор Сигнализирай за неуместен коментар