През февруари промишленото производство в района на Ню Йорк е нараснало с най-бързия си темп от юни 2010 г., съобщава Bloomberg.
Общият икономически индекс на Федералния резерв (Фед) за района на Ню Йорк се е повишил до 19,5 пункта от 13,5 пункта през януари.
Резултатът значително надхвърля очакванията на анализаторите. Когато стойностите на Empire State Index, покриващ територията на Ню Йорк, северната част на Ню Джърси и южната част на Кънектикът са положителни, това означава, че промишленото производство нараства.
Въпреки че забавянето на глобалния икономически растеж ограничава износа, инвестициите в нова техника и запаси през тримесечието ще подкрепят производството. Ускореното създаване на нови работни места, което стимулира потреблението, също може да окаже положително влияние.
„Като се има предвид какво се случва по света, данните за производството са доста здравословни“, казва Пол Ашуърт, главен икономист за САЩ на Capital Economics Ltd. в Торонто. „Нарастването е доста отчетливо“.
Очакванията на икономисти, участвали в проучване на Bloomberg бяха за ръст до между 10 и 18 пункта.
За периода индексът на мениджърските очаквания за следващите 6 месеца се е понижил до 50,4 пункта от 54,9 пункта.


ГЕРБ внася законопроект за забрана на социалките за деца до 16 години
Събраха пари за следването талантлива варненка в Кеймбридж
Изграждат екологичен парк край Балчик
Издирват собственикa на голям хлебозавод
Европейският парламент подкрепи създаването на цифрово евро
НАТО стана шоуто на Тръмп и Ердоган и всеки получи оръжие
Живот в бранда: новият адрес на лукса
Белгия смята, че Украйна е пробудила Европа
Белгия: Постигането на 5% разходи за отбрана няма да е реалистично
Р. Филипова: България няма ясна геополитическа позиция
Ето ги първите отличници в най-тежките краш тестове на Euro NCAP
Девет често срещани проблема при китайски автомобили
Най-мощният Land Rover Defender беше „скопен“ заради емисиите
Роботакси на Waymo арестува пътниците си
От тези автомобили е най-вероятно да ви напсуват на пътя
Сърбия разреши екстрадицията на бившия управител на ББР Стоян Мавродиев
Фалшиви парфюми се възпламениха край "Дунав мост"
От Helpbook до БАБХ: Храна с ларви, обяд с хлебарки, сирене с мухъл...
"Възраждане": Законопроектът на ГЕРБ за социалните мрежи има сериозни пропуски
Иран: Европа да понесе отговорност за съучастието си във военната агресия