Американските банки разполагат с достатъчно капитал, за да оцелеят в условията на дълбока рецесия, заяви Федералният резерв (Фед), след като обяви, че 17 от 18-те водещи банки в страната са издържали последния кръг стрес тестове, съобщава BBC.
Управляваната от държавата Ally Financial – бившото финансово подразделение на General Motors – е единствената банка, която не е издържала теста, оценяващ капиталовата й устойчивост.
С хипотетичен спад на капиталовата адекватност до 5,7% и 5,8% Morgan Stanley и Goldman Sachs са следващите банки с най-нисък резултат.
Централната банка провежда подобни тестове от 2009 г.
„Най-големите американски банки са все по-подготвени да се справят в условията на екстремни икономически сценарии и като цяло имат много по-добри капиталови позиции, отколкото преди кризата“, се посочва в изявлението на централната банка.
В най-тежкия сценарий е заложена безработица в САЩ 12,1%, срив на фондовите борси с 50%, на цените на жилищата - с 20%. Основните търговски компании пък претърпяват пазарен шок.
„Според този сценарий общите загуби за 18-те американски банки ще достигнат 462 млрд. долара през 9-те тримесечия на хипотетичен спад“, изтъква Фед.
Капиталовата адекватност на 18-те институции ще се свие от средните 11,1% през третото тримесечие на 2012 г. до 7,7% през четвъртото тримесечие на 2014 г.
Минималната капиталова адекватност, необходима за преминаването на теста е 5%.
С 1,5% Ally Financial беше единствената финансова институция, която не успя да покрие този критерий.


Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
България остава в елита след победа над Чехия на Евро 2026 по водна топка във Варна
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
АЕЦ на морето и още ПАВЕЦ: Как България да спаси енергетиката в климатична криза
Какво ще се случи с българският капиталов пазар с въвеждането на еврото
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Всеки може да бъде ударен: Руски дронове превърнаха Херсон в "човешко сафари"
Спипаха 18 нелегални мигранти на "Видин – Калафат"
Хиляди младежи в България членуват в радикални крайнодесни организации
Голям пожар гори на Халкидики, евакуираха селището Сивири