Падащите продажни цени и намаляващото производство докараха на американския енергиен концерн Chevron значителен спад в печалбите.
През изминалото тримесечие печалбата се е свила с повече от една четвърт до 4,51 милиарда долара (3,200 млрд евро), обяви Chevron в централата си в Сан Рамон, Калифорния.
Chevron се счита за втория по големина американски енергиен концерн след Exxon Mobil. Със спад в печалбите от 27% Chevron не успя да отговори на пазарните очаквания.
Като цяло обаче междинният доклад потвърждава една тенденция, която изглежда е валидна за цялата индустрия. Преди това и Exxon Mobil, както и европейските конкуренти Shell и Total регистрираха подобни спадове в печалбата. Някои от компаниите сега се опитват да противодействат с обявяването на мерки за нови икономии.
При Chevron влияние са оказали и някои сезонни ефекти. За по-ниската с два процента продукция на годишна база вина има и лошото време в Казахстан. Американците са доста силно представени в бившата съветска република. Заради лошото време и в САЩ продукцията и на родния пазар е отчела сериозен спад, което се отразява зле на приходите, отчитащи спад от 5,5 на сто до 51 млрд. долара.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
преди 12 години И какво толкова са им паднали акциите. В момента CVX /NYSE са 125.66 (като са били 60 в средата на 2009 год). Който не вярва може да напише в Google: CVX NYSE stock quote ... лошото е че сме много далече от борсите и има много 'кремвирши' по пътя.Лично на мен днес ми хареса темата на 'Пазарите в ефир' - DJ дидж ритми, техно ремикс.Контрабасите за новините, обаче са направо ужасни ... с такава дисхармонична музика за новини и икономически анализи няма как да се класираме скоро в глобалната икономика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Пада, щото нямат моята технология. Предложих им я преди години, не пожелаха. Да им е честито. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години пада производството на шистов газзащото само с пропаганда не върви отговор Сигнализирай за неуместен коментар