Броят на починалите от коронавирус в континентален Китай надхвърли 3000, след като властите днес съобщиха за нови 31 смъртни случая, предаде Ройтерс. Най-малко 3012 станаха жертвите на коронавируса в страната (без да се броят Хонконг и Макао) от избухването на епидемията през декември в град Ухан, столица на централната провинция Хубей. Повечето от смъртните случаи (2305) са регистрирани в Ухан.
През последното денонощие в Китай са потвърдени 139 нови случая на заразяване, което е малко повече от предния ден (119), с което общият им брой достигна 80 409, уточниха здравните власти. Само пет нови случая са регистрирани извън Хубей.
В България все още няма положителни проби за коронавирус, сочат резултатите от анализите на 27 проби, изследвани в три лаборатории в страната.От оперативния щаб съобщиха още, че предстои да бъдат направени тестове на 11 пациенти, настанени във ВМА.
Междувременно Световната здравна организация (СЗО) е регистрирала за едно денонощие 2223 нови случая на заразяване с новия коронавирус в света, съобщи DPA, като се позовава на публикуван вчера информационен бюлетин. В света досега са потвърдени общо 93 090 случая на коронавирус, от които 80 422 в Китай и 12 668 в други страни. В сряда Словения и Унгария потвърдиха първи случаи на коронавируса. Единият пациент е пътувал до Словения от Мароко през съседна Италия и сега е болница в Любляна. Досега в Словения са направени 352 теста за болестта. Унгария пък потвърди първи два случая на своя територия. И двамата са ирански студенти, учещи в централноевропейската страна, съобщи премиерът Виктор Орбан.
Междувременно късно в сряда Камарата на представителите на американския Конгрес одобри законопроект, с който на правителството ще бъдат предоставени 8,3 милиарда долара за борба с разпространението на коронавируса, съобщи Ройтерс.
Законопроектът беше приет с 415 гласа срещу два против. В него се предвиждат над 3 млрд. долара за финансиране на разработка на ваксина и диагностични изследвания, както и лечение на коронавируса. За профилактични мерки ще бъдат заделени още 2,2 млрд. долара, от които 950 млн. долара са предназначени за поддръжка на държавните болници.


Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
КЗП завежда колективен иск срещу електроснабдително дружество
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"