Канадската телекомуникационна компания Telus Corp., която има офиси и в България, обяви, че ще придобие доставчика на онлайн здравеопазване Lifeworks за около 2,3 млрд. кан. долара (1,8 млрд. долара), навлизайки още повече в здравните услуги, докато преследва стратегия за диверсификация, съобщава Bloomberg.
Telus ще плати по 33 кан. долара за всяка акция на Lifeworks и предлага опция за плащане в брой, акции или микс от двете. Предложението е с около 80% над цената на затваряне на акциите на Lifeworks в Торонто в сряда.
Telus ще поеме и съществуващия дълг на Lifeworks, с което общата стойност на сделката възлиза на 2,9 млрд. кан. долара.
Дигиталните и дистанционните здравни услуги се превърнаха във важно измерение на здравната грижа, след като пандемията принуди много интеракции на пациентите извън болниците и клиниките. Предложеното придобиване ще позволи на компаниите да формират световен доставчик на първични и профилактични онлайн здравни и уелнес услуги, посочва се в изявление на компаниите.
Telus преследва различна стратегия от основните си канадски конкуренти BCE и Rogers Communications, избягвайки притежание на медийни активи и обръщайки се вместо това към дигитални услуги за физически и юридически лица. Подразделението Telus Health е част от това.
„Тази сделка е финансово убедителна и стратегически привлекателна за Telus, както и естествено допълнение към Telus Health, значително ускорявайки визията ни за напредък в базираното на работодателите здравно обслужване, увеличаване на достъпа до висококачествено, проактивно здравеопазване и психично здраве за служителите“, каза главният финансов директор Дъг Френч в изявление.


МФК Балерини спечели турнира от веригата "60 години Христо Стоичков" във Варна
8-годишно подкара АТВ и блъсна малко детенце
ПСК “Черно море” с бронзова купа на държавното под тепетата
Горещините препълниха спешното отделение в Шумен
Какво ще бъде времето във вторник?
ByteDance и Alibaba премахват персонализираните AI чат функции
Паундът опровергава скептиците, като трейдърите дават шанс на Бърнам
Модулен реактор на Valar Atomic захрани чип на Nvidia
AI променя пазара на труда в технологичния сектор в Ирландия
Моди тръгва на обиколка в Индонезия, Нова Зеландия и Австралия
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
Mercedes-Benz GLC на старо – какво да изберете?
Volvo на милион километра търси нов собственик
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Цената за откупуване на наборната военна служба в Турция достигна 8827 евро
Инж. Мартин Янакиев: Имам българската атмосфера в Лос Анджелис
FDA предостави статут на продукти с модифициран риск на никотинови паучове
Интернет откачи: Зоват за бойкот на мача САЩ-Белгия заради отменения червен картон на Балогун