Андезит ООД, което притежаваше 9,9% от Холдинг Варна АД, е закупило нови 39% от капитала и делът му в холдинга вече възлиза на 48,9%. Така Андезит вече е най-големият акционер в Холдинг Варна.
Досегашният основен акционер АБАС ЕООД, който имаше 35,5%, е продал 31,6% от тях и сега разполага с дял от 3,9% в компанията, се казва в уведомление на Холдинг Варна, публикувано чрез БФБ.
Към 30 юни 2010 още две дружества са били с дял от над 5% в капитала на Холдинг Варна - Павлекс-97 ЕООД (21,3%) и Химимпорт Инвест АД (9,8%). Други 8,4% са били притежание на физически лица.
Делът на останалите акционери в Холдинг Варна очевидно също се е понижил, тъй като увеличението в дела на Андезит е по-голямо от намалението при АБАС.
Капиталът на холдинга възлиза на 5 235 900 лв., разпределен в толкова на брой акции с номинал 1 лв.
За първото шестмесечие на 2010 дружеството отчита нетна печалба в размер на 285 хил. лв. при положителен финансов резултат от 9,5 млн. лв. през същия период на 2009.
През август Холдинг Варна продаде 100% от Юг Турист ЕООД на Св. Св. Константин и Елена Холдинг, в който Холдинг Варна е основен акционер с дял от 53,8% към средата на годината.
Последната сделка с акциите на Холдинг Варна на БФБ е от 20 септември на ниво от 6,85 лв. за брой, което представлява понижение от 35% от началото на годината и спад от 45% за последните 12 месеца.
Пазарната капитализация на компанията е в размер на 35,9 млн. лв.
Свързани компании:


След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Все повече хора си правят пластични операции, за да приличат на генерирани от ИИ
Защо децата са все по-жестоки?
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Български учени разработват екосъобразен метод за рециклиране на соларни панели
Цените на акциите в света се движат в синхрон с ръста на БВП, а той е под натиск
Русия ще усеща с години недостига на работници, породен от войната
Енергийният шок от Иран захранва бума на ВЕИ и електрификацията
Атаката срещу ОАЕ показва уязвимостта на ядрените централи по време на война
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
Kia Niro остава само пълен хибрид в Европа
Ако Никс станат шампиони, Тимъти Шаламе ще предложи брак на Кайли Дженър
Оливия Родриго направи кукленските рокли хит
Звезда на Тунис аут от световното, баща му го наказал
Щамът на ебола Бундибуджио в Конго е рядък, няма лечение