На 27 септември (понеделник) ще се проведе аукцион за държавни ценни книжа (ДЦК) в евро със срочност 15 години. Това е най-дългосрочният ни дългов инструмент в момента. Номиналната стойност на предложеното количество е 45 млн. евро. В последните месеци Министерството на финансите на няколко аукциона пласира по-голямо количество от обявеното.
След първия аукцион днес ще има втори на 22 ноември 2010 г. Падежът на новите книжа ще е 29 септември 2025 г. За сравнение, еврооблигациите на кабинета Сакскобургготски бяха със срок малко над 10 години.
Интересът към новите книжа ще е показателен за доверието на инвеститорите към България.
Също в понеделник НСИ ще обяви данни за пътуванията на българи в чужбина и посещения на чужденци в България през август 2010 г.
Отново в понеделник БНБ ще публикува информация за кредитите на банковата система и дела на лошите и преструктурираните кредити към 31 август 2010 г., както и брутния външен дълг към 31 юли 2010 г.
За първия работен ден на седмицата е насрочено и Общо събрание на Парк АДСИЦ.
Във вторник (28 септември) НСИ ще публикува бизнес климат в промишлеността, строителството, търговията и услугите през септември 2010 г. В същия ден ще се проведе аукцион за неизползваните права в увеличението на капитала на Сила холдинг АД.
В сряда (29 септември) БНБ ще публикува данни за кредитната и депозитната активност през август 2010 г., включително средната цена на отпуснатите кредити и сключените депозити. За същия ден е насрочен аукцион за неизползваните права в увеличението на капитала на Инвестор.БГ АД.
В четвъртък (30 септември) НСИ ще оповести индекса на цени на производител в промишлеността през август 2010 г. За този ден е насрочено и Общо събрание на акционерите на ЗСК-Лозово АД, а БНБ ще обяви баланса на банковата система за август.
За петък (1 октомври) е насрочено Общо събрание на акционерите в Монбат АД. Основна точка в дневния ред е приемане на решение за увеличение на капитала на дъщерното дружество Монбат Рисайклинг ЕАД от 19 571 520 лева на 35 182 402 лева, чрез непарична вноска - апорт на вземания на стойност 15 610 882 лева, като всички новоиздадени акции от увеличението на капитала бъдат записани и придобити от едноличния собственик Монбат АД.


„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Случай на заушка е регистриран във Варна
Капитанът на националите по водна топка: Дадохме 110 % от себе си на европейското във Варна
Предстои 51-ото издание на Националната купа по шахмат „Морско конче“
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
Ваксината срещу рак на Merck и Moderna е пробивът, който чакахме
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 2
Мери Дали за обратните изкупувания, инфлацията, търсенето на AI, част 1
Защо AI не е най-голямата инфлационна тревога на BoE, част 2
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Сърбия активира Механизма за гражданска защита на ЕС заради пожарите
Наглост: Точили минерална вода от Спешното, за да си пълнят басейна
Арестуваха управител на три магазина в Слънчев бряг
Задържаха бивш сръбски футболист с 1,5 тона кокаин и оръжие
Млад мъж е заподозрян за източването на 200 литра гориво