Управителният съвет на Индустриален холдинг България АД е взел решение, утвърдено от Надзорния съвет, за увеличение на капитала на дружеството, съобщи холдингът чрез Бюлетин Investor.bg.
Капиталът на компанията ще бъде увеличен с до 9 713 679 лева - една шеста (от 58 282 079 лева на до 67 995 758 лева), чрез първично публично предлагане на 9 713 679 броя, обикновени, поименни, безналични акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 1,03 лева всяка.
По този начин при пълно записване ИХ България ще набере 10 005 089 лева. Подписката за увеличението ще се счита за успешна, ако бъдат записани поне половината от предлаганите акции.
Увеличаването на капитала с права изключва възможността за записване на повече от предложените акции и за конкуренция между заявките, посочват от дружеството.
Ръководството на холдинга предвижда с набраните средства от новата емисия да финансира дейността на дружества от групата, в това число, но не само:
- строителството на нов речен кораб за групата на Дунав турс АД;
- строителство на кораб със строителен номер 102;
- инвестиционният проект в КРЗ Порт – Бургас АД и други дъщерни дружества, включително нови проекти.
За инвестиционен посредник, който ще обслужи увеличението на капитала, е определен Кей Би Си Секюритис – Н.В. - клон България.
Предстои проспектът за увеличение на капитала да бъде одобрен от Комисията за финансов надзор.
На 21 декември Дунавско речно плаване - дъщерно дружество на Дунав турс АД (от групата на ИХ България) сключи договор за строителство на нов речен пътнически кораб на стойност 12,05 млн. евро.
Корабът ще се строи в корабостроителница в гр. Граве, Холандия и ще влезе в експлоатация за сезон 2012. Корабът ще бъде 4 звезди, с 81 кабини за 162 пасажери.
В края на май Индустриален холдинг България успя да привлече 20,34 млн. лв. чрез емисия акции, която бе записана на 99,6%.
Акциите на ИХ България се понижават с 1,8% в днешната търговия на БФБ до цена от 1,12 лв. за брой, което представлява спад от 28% за последната година. Пазарната капитализация на компанията е в размер на 65,3 млн. лв.
Вчера Еврохолд обяви планове за двойно увеличение на капитала при емисионна цена от 1 лв. за акция.
Свързани компании:


Виц на деня - 15 май
Протестно мотошествие ще затрудни движението във Варна днес
Времето във Варна на 15 май 2026
"Войната" по пътищата взе две жертви за последните 24 часа
Тръмп: Постигнах фантастични търговски споразумения с Китай
Докога САЩ могат да спасяват положението с петролните доставки?
САЩ са уведомили съюзниците за евентуално спиране на ротацията на войски в Европа
Тръмп искал да прибере иранския уран предимно за PR цели
Петролът се насочва към седмичен ръст, няма изгледи за край на войната с Иран
Паундът се срива след ескалация на бунта на лейбъристите срещу Стармър
Euro NCAP алармира за опасен дефект при популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
От Италия за "Бангаранга": Залата експлодира, много силна песен
ЦИК тегли днес номерата на бюлетините за частичните местни избори на 14 юни
В Хавана: Пуснете ни ток поне за три часа
От 9 юли: Летище Палм Бийч ще се казва "Донълд Тръмп"
Китай призова за трайно примирие между САЩ и Иран
преди 15 години Щом каваш, сигурно е така! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Пич половин Европа са инвестирали в дружества на Алианц! И още мога да ти кажа , че КРЗ е най-добре работещото пристанище в Бургас. Така , че не се притеснявай за хората. Не съм инвеститор и не притежавам акции от ИХ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Да им е честито на инвестиралите парите си в пенсионните фондове на Алианц. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години отчайващо отговор Сигнализирай за неуместен коментар