Продажбите на нови леки и лекотоварни автомобили в България през октомври 2011 г. са за 1 957 броя спрямо 1 577 за същия месец на миналата година, което е ръст с 24,1% на годишна база, съобщи Еврохолд България чрез Бюлетин Investor.bg.
За първите десет месеца на годината продадените нови автомобили са 17 940 броя, което е с 21,5% повече от съпоставимия период на миналата година.
Интересното е че Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България (ААП) спря подаването на информация за продажбите на нови автомобили у нас. Причината е, че поради реекспорта на автомобили, данните не са показателни за българската икономика.
Автомобилният холдинг от групата на Еврохолд България – Авто Юнион, регистрира ръст от 20,8% през месец октомври 2011 г. с 232 реализирани продажби спрямо 192 за същия период на миналата година. С пазарен дял от 11,9% Авто Юнион заема второ място сред автодилърите на българския пазар за месеца, съобщават от Еврохолд.
Реализираните продажби от Групата за периода януари-октомври възлизат на 2 132 продадени автомобила спрямо 1 887 за първите десет месеца на 2010 г., или ръст от 13%. Пазарният дял с натрупване от началото на годината също е в размер на 11,9%.
Ръст в продажбите от 70,4% спрямо октомври 2010 г. регистрират Булвария Холдинг и Булвария Варна (Opel,Chevrolet) с общо 46 продажби, следвани от Стар Моторс (Mazda) с 49 продажби за месеца, или ръст от 63,3%.
Италианските марки автомобили, представени в Еврохолд, отчитат 48,9% ръст с 67 продажби за месеца спрямо 45 продадени автомобила за същия месец на предходната година. Нисан София (Nissan, Renault, Dacia) регистрират спад на месечна база, което се дължи на по-ниските продажби на автомобили от марката Renault.
ЗД Евроинс, част от групата на Еврохолд България, отчита 9,2% ръст в премийния приход по директно застраховане за месеца с резултат по този показател в размер на 6,6 млн. лв.
Застрахователното дружеството реализира 34,9% ръст в премийния приход по застраховка „Гражданска отговорност на автомобилистите” (ГО) през месеца с отчетени 4 млн. лв. Броят застрахователни полици по ГО за месеца е 14 351 броя, което е с 4% по-малко спрямо октомври на миналата година.
Средната цена е нараснала с 39% до 273 лева. Премийният приход с натрупване от началото на годината нараства с 3,7% и е в размер на 55,5 млн. лв. спрямо 53,5 млн. лв. за съпоставимия период на 2010 г.
Еврохолд България е в процедура по увеличение на капитала и по листване на борсата във Варшава. За последните 12 месеца акциите на холдинга поскъпват със 75% на годишна база до 1,26 лв. за брой и 137 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Григор Димитров отпадна след петсетова драма на "Уимбълдън"
Черно море представя отбора за новия сезон в събота
Катя Дафовска претърпя тежка катастрофа
България и Турция замразиха договора с "Боташ" за 15 месеца
Тръмп: Путин и Зеленски искат да сложат край на войната
При инфлация инвеститорите търсят алтернативи на класическия портфейл 60:40
SK Hynix стартира листване в САЩ за 28 млрд. долара
Йената е подценена с до 20%, смята бившият валутен цар на Япония
Анти-Мъск инвеститори на дребно се борят да не допуснат SpaceX в портфейлите си
Английската централна банка си играе със собствената независимост
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
Американци превърнаха Porsche 911 в офроуд машина
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Дж. Пол Гети - стиснатият милиардер, който не вярваше, че парите носят щастие
Британският принц Хари пристигна в Лондон
Григор не издържа срещу Артър Фери, отпадна на крачка от четвъртфинаолите
Инфантино защити ФИФА след скандала с отменения картон на Балогун
БТПП настоява за по-малко бюрокрация и по-бързи административни услуги