Българска роза Севтополис АД гр. Казанлък отчита 1,3 млн. лв. загуба за последното тримесечие на 2012 г., спрямо печалба от 459 хил. лв. за съпоставимия период на миналата година, показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Загубата е в комбинация със спад на приходите с 16% на годишна база до 3,8 млн. лв. за последната четвърт на 2012 г. За цялата 2012 г. продажбите се увеличават с 40% до 21,7 млн. лв.
В интервю от 24 януари 2012 г. Огнян Донев заяви „Ако Софарма не дава поръчки на Българска Роза – Севтополис, то в рамките на една година дружеството ще влезе в новини в стил ВМЗ Сопот“.
Донев е изпълнителен директор на Софарма АД, което от своя страна е основен акционер в Българска роза – Севтополис АД.
През ноември 2012 г. бе предложено Българска роза Севтополис АД да се влее в Софарма при съотношение една акция на Севтополис за 0,554192 акции на Софарма.
Това предложение предизвика спор между акционери на Софарма и Севтополис, като всяка от двете страни твърдеше, че това съотношение е изгодно за другата страна.
Последваха сигнали до Комисията за финансов надзор от акционери в Севтополис и комисията поиска ликвидационна оценка на Българска роза Севтополис.
Неконсолидираните резултатите на Софарма АД са без промяна
Неконсолидираната печалба на Софарма АД се увеличава с 25% на годишна база до 5,6 млн. лв. за октомври-декември 2012 г. За цялата 2012 г. тя се увеличава с 0,33% до 40,8 млн. лв.
Продажбите на фармацевтичния производител намаляват с 3,86% на годишна база до 57,7 млн. лв. за последната четвърт на 2012 г. За цялата година се увеличават с 1% до 234 млн. лв.
Печалбата на Унифарм и Медика намалява
Унифарм АД отчита 79% спад на печалбата до 454 хил. лв. за 2012 г. Продажбите намаляват с 16% на годишна база до 16,5 млн. лв.
Медика АД отчита 11% спад на печалбата до 1,8 млн. лв. за 2012 г. докато продажбите се увеличават с 8% до 19,8 млн. лв.
Друго дружество от групата на Софарма АД е Момина крепост АД, която отчете спад на продажбите с 4,36% на годишна база до 4,83 млн. лв. за 2012 г.
Дистрибуторът в рамките на групата, а именно Софарма Трейдинг АД отчита ръст на печалбата със 17% на годишна база до 8,61 млн. лв. за 2012 г.
Свързани компании:


Прокуратурата иска постоянен арест за арестувания общинар от Варна
Фестивалът на българската легенда се провежда във Варна
31-годишният мъж, пострадал при пожар на трактор в добричка нива, бере душа във ВМА-Варна
Невзоров успокоява: Работата на КУБ продължава (ВИДЕО)
Код "Горещо"! Как да се предпазим в жегите
Фед помрачава ралито при облигациите на развиващите се пазари
Крупни мениджъри на облигации в САЩ се целят в средните падежи
AI моделира мегабури с изненадваща точност, част 1
AI моделира мегабури с изненадваща точност, част 2
Invesco смята, че свободното падане на петрола е преувеличено
Lada 2105 на 45 години се продава за 63 000 евро
Електрическото Ferrari беше разграбено в Китай
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Изгарящите жеги са по-голяма заплаха за храните, отколкото войните
Тръмп сподели картина, на която е изобразен той, Джордж Вашингтон и робот
Откриха боеприпас в гимназия в Стара Загора, учениците са евакуирани
Явор Гечев: Бюджетът е такъв, какъвто може
Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си за първи път