Съветът на директорите на Адванс Терафонд АДСИЦ предлага брутен дивидент от 0,493 лв. на акция за 2012 г., показва поканата за общо събрание на акционерите на 16 май 2013 г., подадена за вписване в Търговския регистър.
За разпределяне са предложени 41 985 391,15 лв. или 99,94% от печалбата за 2012 г. По закон трябва да бъдат разпределени минимум 90% от печалбата на дружеството.
За 2011 г. дружеството разпредели брутен дивидент от 0,25 лв. акция, което отново беше почти 100% от печалбата, подлежаща на разпределяне.
Резултатът е формиран основно от продажбата на 79 296 дка земеделска земя през 2012 г. при средна цена от 873,2 лв. за декар за общо 69 млн. лв.
Дружеството вече е заделило в баланса си задължения за дивиденти за 37,8 млн. лв. към 31 декември 2012 г., докато година по-рано е заделило 19,3 млн. лв.
Паричните средства на Адванс Терафонд АДСИЦ към 31 декември 2012 г. са за 76 млн. лв., спрямо за 48 млн. лв. година по-рано.
Размерът на собственият капитал към 31 декември 2012 г. е 199,8 млн. лв., а със заделените дивиденти достига 237,6 млн. лв. или по 2,79 млн. лв. на акция.
Текущата пазарна капитализация на дружеството е 218,8 млн. лв. при цена на акция от 2,571 лв. Акциите на Адванс Терафонд АДСИЦ поскъпват с 48% за последните 12 месеца, като през периода е разпределен и брутен дивидент от 0,25 лв. на акция.
*Материалът е актуализиран на 29 март 2013 г. в 14:45 ч., с предложения дивидент в поканата за общо събрание на акционерите.
Свързани компании:


Ще вали ли в дните на баловете?
Масирана украинска атака по Москва, има жертви
Как светът прие победата на България на „Евровизия"
Трима пострадаха в пожари за денонощие у нас
Откриха над 6,8 тона негодни храни в месокомбинат
Може ли режимът в Куба да оцелее без петрол?
САЩ и Иран не са по-близо до решение за Ормуз
България спечели „Евровизия“
Д-р Адалжа: Няма да има извънредно положение за новия вирус
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Maserati GT2 Stradale дебютира в България
Как инженерите от VW направиха Scirocco с два двигателя
Фантастичен Mercedes 300 SL спечели Вила д'Eсте 2026
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Трима загинаха при катастрофи за денонощие
Русия може да тества НАТО още тази година
преди 13 години Яхо-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 13 години Яхо-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о-о. отговор Сигнализирай за неуместен коментар