Застрахователният подхолдинг на Еврохолд България - Евроинс Иншурънс Груп, отчита ръст от 98% на премийния си приход през септември на годишна база до 12,178 млн. евро, съобщи Еврохолд чрез БФБ.
По предварителни данни през първите девет месеца на годината Евроинс Иншурънс Груп отчита 6,4% спад на премийния приход на годишна база до 110,492 милиона евро.
Спадът за януари-септември при Евроинс Румъния е с 13% до 75,469 млн. евро, докато при Евроинс България има повишение от 8% до 26,442 млн. евро.
При Евроинс България продължава тенденцията за балансиране на портфолиото, като през месец септември се наблюдава ръст от близо 50% на немоторните застрахователни линии. От началото на годината компанията има почти двукратно нарастване на обемите по застраховка Имущество. В резултат на последователната политика на компанията, ориентирана към ръст на немоторния бизнес, към края на септември делът на немоторните застраховки достига почти 30% от общия премиен приход. Същевременно се наблюдава стабилизиране на обемите по застраховка Каско на МПС, дължащо се на добрите продажби на автомобилните марки в Авто Юнион. От началото на годината ръстът по Каско на МПС е около 5%. Единствено ГО на автомобилистите отбелязва спад от около 7%, което е следствие от политиката на
компанията за намаляване на полиците по някои рискови категории МПС, като например тежките влекачи, се казва в съобщението.
Най-голям брой продажби за месеца отчитат от Еспас Ауто (Renault, Dacia) с реализирани 153 продажби на автомобили, следвани от Нисан София (Nissan) - 41 бр., Стар Моторс (Mazda) – 33 бр., Ауто Италия (Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Maserati) – 30 бр. и Булвария (Opel, Chevrolet) – 21 бр.
По предварителни данни за първите девет месеца на 2014 година автомобилният подхолдинг в групата на Еврохолд отчита 54% ръст на годишна база с реализираните 2 714 продажби на нови леки и лекотоварни автомобили.
С най-много продажби за януари-септември са Еспас Ауто (1 247), Нисан София (445) и Стар Моторс (418). Най-силен ръст в продажбите за периода на годишна база отчитат Еспас Ауто (112%), Нисан София (77%) и Ауто Италия (48%).
Свързани компании:


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Модни тенденции за пролет/лято 2026
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай