Елхим-Искра АД и Българска роза АД отчитат ръст на приходите от продажби през януари 2016 г. Това става ясно от финансовите резултати на най-значимите предприятия от портфейла на Стара планина холд АД, обявени чрез БФБ-София.
Увеличението при Елхим-Искра АД е от 2,75% на годишна консолидирана основа до 2,844 млн. лв., като за февруари се очаква приходите да бъдат в размер на 2,9 млн. лв. С натрупването от началото на годината това би било ръст от 9,68% на годишна база до 5,744 млн. лв. Компанията отчита 103 хил. лв. печалба преди данъци.
При Българска роза АД покачването на приходите е от 21,72% до 241 хил. лв. при загуба от 64 хил. лв. през месеца. За февруари се прогнозират приходи в размер на 341 хил. лв., като с натрупването се очаква ръст от 9,81% на годишна консолидирана база до 582 хил. лв.
При М+С Хидравлик АД има спад от 1,4% през януари до 7,471 млн. лв., но се очаква ръст от 2,4% годишно в края на февруари до 15,33 млн. лв. Само през втория месец на годината прогнозата е за неконсолидирани приходи от продажби за 7,859 млн. лв. Компанията печели 1,414 млн. лв. преди данъци в първия месец на 2016 г.
Спад на консолидираните приходи от продажби инкасира и Хидравлични елементи и системи АД (ХЕС). През януари той е от 3,39% на годишна база до 3,849 млн. лв. при 540 хил. лв. брутна печалба през месеца. За февруари прогнозата е за приходи в размер 4,2 млн. лв., с което в края на февруари биха нараснали до 8,049 млн. лв. Въпреки очаквания ръст с натрупване приходите от продажби ще бъдат с 1,17% по-ниски спрямо януари-февруари 2015 г.
Самата Стара планина холд АД бележи спад на приходите през януари от 3,48% на годишна консолидирана основа до 14,998 млн. лв. Прогнозата за февруари е за приходи в размер на 15,844 млн. лв., с което понижението ще се компенсира, защото за периода януари-февруари се очаква ръст от 0,67% до общо 30,842 млн. лв.
Днес все още няма сделки само с акциите на ХЕС и Българска роза. След три сделки акциите на Елхим-Искра АД поевтиняват с 3,6% до 1,06 лв. за брой. Тези на М+С Хидравлик АД са нагоре с 0,8% до 4,967 лв. след една сделка.
След две сделки книжата на Стара планина холд АД поскъпват с 0,83% до 3,65 лв. за брой.
Свързани компании:


Трагедията на безгласните: Документален филм показва кризата с уличните котки във Варна
Атанас Пеканов: Държавата ще търси механизми за овладяване на цените и инфлацията
Започна кастингът за новия Джеймс Бонд
Катастрофа затруднява движението по АМ „Хемус“ в посока Варна
S&P Global Ratings повиши перспективата пред рейтинга на България
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Си и Тръмп показаха единство за Иран и Ормуз, но не и решения
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Как да лекуваме махмурлука след прекаляване с алкохола?
Владимир Путин ще посети Китай на 19 и 20 май
Демерджиев обеща: Борба с икономическата престъпност, ще извадим полицаите от храстите
Осветлиха сектата на гуруто Ивомир: пари, разбити семейства, тормоз
Рецептата Dnes: Пролетна баница