НУРТС България ЕАД предупреди, че ще закъснее с публикуването на одитирания годишен индивидуален финансов отчет за 2015 г. Дружеството съобщава чрез БФБ-София, че процесът се удължава заради трудности в работата на одиторската компания Делойт Одит ООД.
„Поради удължаване на процеса на одитиране на годишния индивидуален финансов отчет на НУРТС България ЕАД от избрания от общото събрание регистриран одитор сме изправени пред невъзможността да бъде спазен крайният срок за представянето му“, гласи съобщението на публичната телекомуникационна компания, която има листнати само облигации.
Според Наредба № 2/17.09.2003 г. за проспектите при публично предлагане и допускане до търговия на регулирания пазар на ценни книжа и за разкриването на информация от публичните дружества и други емитенти на ценни книжа одитираните годишни финансови отчети на индивидуална основа трябва да са публикувани до 90 дни след края на финансовата година. С други думи това е 31 март 2016 г.
Ръководството на дружеството гарантира, че ще представи отчета незабавно след неговата заверка и издаване на одиторското мнение.
А това може да се случи най-рано в средата на април, става ясно от отговора на управителя на Делойт Одит ООД Асен Димов до НУРТС България.
Одиторите все още са в „процес на събиране на достатъчни и уместни одиторски доказателства по отношение на значителни позиции от финансовия отчет, включително понастоящем не сме получили отговор на нашите писма от Корпоративна търговска банка, които са в съществено значение за приключване на одита“.
Поради тези причини, които, както става ясно от писмото, не зависят от НУРТС и Делойт Одит ООД, одитът ще бъде приключен и одиторското мнение ще бъде издадено в средата на април.
КТБ пък е банка довереник на облигационерите на НУРТС България.
Свързани компании:


Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино