ЗУПФ „Алианц България“ е придобило 81 401 броя акции на Софарма АД, съобщи компанията чрез БФБ - София.
Новопридобитите акции представляват 0,06% от капитала на дружеството. След сделката дяловото участие на ЗУПФ „Алианц България“ в капитала на фармацевтичната компания достигна 5,05%.
Датата на регистрация на сделката в Централен депозитар е 8 септември 2016 г.
Към края на първата половина от годината нетната печалба на Софарма АД намалява с 2,2 млн. лв., или с 8%, до 26,3 млн. лв.
Общият брой на издадените към 30 юни акции от Софарма АД е 134 797 899 броя с номинална стойност от 1 лв. всяка. Всички емитирани акции са поименни, безналични, обикновени и неделими.
През първото полугодие нетната печалба за една акция в лева намалява до 0,17 лв. спрямо 0,22 лв. преди година.
Основни акционери в Софарма АД са Донев инвестмънтс холдинг АД с 24,73%, Телекомплект инвест АД с 20,07%, Ромфарм компани ООД с 18,04%, други юридически лица държат 29,75%, а във физически лица са 3,54 на сто.
От началото на годината акциите понижават цената си с 1,39%, но за година те успяват да преодолеят спада и за последните 12 месеца бележат поскъпване от 1,35% при пазарна капитализация от 364,224 млн. лв.
Свързани компании:


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Търговците на облигации не се поддават на по-ниските лихви на Фед
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Времето днес: Облачно, на места със слаби превалявания
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ