Евролийз Груп ЕАД придоби от Кейбъл Нетуърк АД всички притежавани от него 10 000 дяла от капитала на София Моторс ЕООД, съобщи дружеството чрез БФБ – София.
В корпоративното съобщение на компанията се посочва, че договорът е сключен на 28 декември.
Предметът на дейност на София Моторс е отдаване под наем на моторни превозни средства, покупко-продажба на моторни превозни средства, транспортна дейност в страната и чужбина, представителство и посредничество на местни и чуждестранни лица и др. Компанията и досега бе част от групата на "Еврохолд" АД.
До този момент едноличен собственик на капитала беше Кейбъл Нетуърк АД. Размерът на капитала е 10 хил. лв. , показва справка в Търговския регистър.
Евролийз Груп е холдингово дружество, обединяващо инвестициите на Еврохолд в лизинговия сектор на територията на България и Македония. Компанията е регистрирана през 2009 година в Холандия и до 2013 г. е регистрирано като холандска компания.
При условията на универсално правоприемство през 2013 г. холандкото дружество се влива в регисртираното през 2012 г. дружество - Евролийз Груп ЕАД. Към края на 2014 в структурата на Евролийз Груп влизат Евролийз Ауто България (100% от капитала) , Евролийз Ауто Македония (100%), Аутоплаза (100%) и Евролийз – Рент а Кар (100%).
Свързани компании:


Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Черен ден! Катастрофа взе три жертви край Търговище
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Икономист: Младото поколение не иска да бъде управлявано
Кой би могъл да замести Николас Мадуро?
Назрява ли бунтът: Винената индустрия във Франция е пред колапс
Мондиал 2026: Мексико и ЮАР откриват шампионата