Консолидираните нетни приходи от продажби на Монбат нарастват с близо 29% на годишна база през февруари, но в същото време печалбата преди данъци се свива със 7,1% спрямо същия месец през 2016 г. Това показват резултатите от дейността на икономическата група през февруари, както и обобщените данни за първите два месеца от годината, разпространени чрез БФБ – София.
Консолидираните нетни приходи от продажби през февруари се увеличават на годишна база с 28,9% до 26,6 млн. лв.
Обобщените данни за първите два месеца на 2017 г. сочат, че нетните приходи от продажби са в размер на 51,7 млн. лв., което представлява увеличение от 23,7% в сравнение с година по-рано.
Разпределение на консолидирани нетни приходи от продажби през януари и февруари
Източник: Монбат
Въпреки това нетната печалба през февруари 2017 г. е в размер на 2,5 млн. лв. преди облагане с данъци, което представлява понижение със 7,1% на годишна база. В същото време печалбата преди лихви, данъци и амортизация (EBITDA) се повишава със 7,3% до 4, 097 млн. лв.
От началото на годината акциите на Монбат поскъпват със 17%, а през последната една година ръстът в цената достига 56,7%. Пазарната капитализация е 440,7 млн. лв.
Свързани компании:


Катастрофа на Кръговото до ЖП Гара - Варна
ПП и ДБ за 100-те дни на кабинета: Пълен провал, герберските калинки станаха копринки
Варненската полиция задържа трима, свързани с Баба Алино
Кафе всеки ден? Полезно е в умерени количества
Варна втора по средна заплата в България след София
Частните библиотеки помагат на индийците да утолят жаждата си за четене
Инфлационният парадокс на Япония създава печеливши и губещи
Сенчести AI кредитни гаранции за 70 млрд. долара тревожат облигационния пазар
Как би изглеждала икономическата изолация на Иран от САЩ?
Изкуственият интелект може да даде нов фокус на математиката
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Жегата и ниското ниво на Дунав удариха по електромобилите
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
На Световното: Ансамбълът ни с бронз на финала с пет топки
Почина Юлия Христова, създателката на Нов симфоничен оркестър
Жегата ни съкращава живота: 4 дни с горещи вълни ни състарява с 9 дни
Експерт: здравословното хранене е дълъг процес, който се учи