Нетната печалба на производителя на етерични масла и козметични продукти „Лавена“ АД намалява с 63% до 663 хил. лв. през миналата година спрямо 2017 г. Това става ясно от неконсолидирания годишен отчет на дружеството, публикуван чрез сайта на Българска фондова борса.
Спад от 10,3% е отчетен при нетните приходи от продажби, като към 31 декември на миналата година те възлизат на 15,9 млн. лв. В същото време разходите по икономическите елементи се повишават през 2018 г. с 4% и достигат до малко над 15 млн. лв.
Шуменският производител на етерични масла и козметични продукти увеличи капитала си от 8 319 506 лева на до 9 919 411 лв. след решение на Съвета на директорите на дружеството от 25 октомври 2018 г. Това увеличение на капитала беше вписано в Търговския регистър в началото на февруари 2019 г. За новите акции на „Лавена“ беше определена номинална стойност от 1 лев и емисионна стойност от 3,50 лева всяка.
Увеличението на капитала на дружеството с емисия обикновени акции беше осъществено с оглед набиране на средства за дофинансиране на проект за разширяване на производствена и складова сграда на „Лавена“ АД.
Новоизградената сграда ще бъде разположена в границите на съществуващите площи, собственост на дружество „Лавена“ АД в град Шумен.
В началото на август в Търговския регистър беше вписано предишното увеличение на капитала на „Лавена“ от 319 981 лв. до сумата от 8 319 506 лв. Решението за увеличението на капитала беше взето на 28 юни по време на общо събрание на акционерите. Самото увеличение беше направено със собствени средства за сметка на натрупани резерви от минали години.
От началото на годината акциите на „Лавена“ поевтиняват с 1,08% до 3,680 лв.
Свързани компании:


Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Изкуственият интелект назова професиите на бъдещето, някои от тях още не съществуват
Доктор: При прегряване човека трябва да се изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Сушата в Европа застрашава есенната сеитба и реколтата догодина
Великобритания затяга контрола върху отбранителните доставки след проблем с Китай
Танкер плати $4,6 млн., за да прескочи опашката в Панамския канал
Зеленски: Украйна удари ключов център на „Роскосмос“ в Русия
Qwen на Alibaba надхвърли 3 млрд. изтегляния, изпревайки Meta и Google
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Лудогорец продължава без грешка, Ботев (Пловдив) падна в Разград
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
На кой пръст се носят пръстените за късмет и успех