Елана Финансов Холдинг АД увеличава загубата си през първото тримесечие на годината до 113 хил. лева от 8 хил. лева през първото тримесечие на миналата година на фона на увеличените разходи за персонал и финансови разходи, показва отчетът на компанията, публикуван през БФБ-София.
Групата увеличава за една година активите си до 14,119 млн. лева от 11,827 млн. лева към края на март 2019 г.
Що се отнася до облигациите на компанията, емитирани през есента на 2019 г., на 18 януари 2020 г. е извършено първото лихвено плащане в размер на 10,054 евро на облигация.
Главницата ще се изплаща на пет равни вноски заедно с лихвените плащания, като първото плащане е предвидено на 18 октомври 2022 г.
Средствата от заема се използват като оборотни и за развитие на проекти на компанията, както и за погасяване на текущи задължения.
Размерът на емисията е 2 млн. евро – 2 хил. облигации на номинална и емисионна стойност 1000 евро всяка. Срокът на падежа на емисията е 60 месеца от датата на сключване на облигационния заем. Лихвените плащания са тримесечни при лихва 4% на годишна база.
Свързани компании:


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам