Търговията на Българската фондова борса (БФБ) приключи с ръст на индексите и без особена динамика, при малко над 990 хил. лева оборот.
Над една пета от оборота се формира от сделки с акции на „Доверие Обединен холдинг“, оборотът по чиято позиция достигна 213 470,84 лева.
В края на сесията SOFIX се повиши с 1,26% до 608,08 пункта. По-широкият индекс BGBX40 добави 0,94% до 143,37 пункта, индексът на дружествата със специална инвестиционна цел BGREIT нарасна с 0,38% до 180,52 пункта, а BGTR30 отчете ръст от 0,22% до 720,58 пункта.
„Доверие Обединен холдинг“ беше най-печелившото дружество от включените в състава на SOFIX – с малко над 9% ръст на цената на акциите. На второ място е „Еврохолд България“ с 3,64% ръст, а на трето – „Алтерко“ с 2,75% ръст.
Същевременно най-губещото дружество от включените в основния индекс е „Първа инвестиционна банка“ (ПИБ) със спад от 2,8%, следвано от „Индустриален холдинг България“ (ИХБ) с 2,75% и „Софарма“ с 0,46%. Холдинговото дружество обяви днес, че пак няма да разпредели дивидент на акционерите.
„Доверие“ е най-печелившата компания и от 40-те най-ликвидни, следвана от „Зърнени храни България“ с ръст на акциите от 8,25% и „ЕМКА“ с 6,38%.
Същевременно най-губещите от индекса BGBX40 са ПИБ, ИХБ и „Илевън Кепитъл“ с 2,37%.
Най-печелившата компания от всички търгувани днес е „Син Карс Индъстри“ с ръст на цената на акциите от малко над 15%, а най-губещата – „Смарт Органик“ със спад от 7,33%.
„Доверие Обединен холдинг“ е лидер и при броя прехвърлени акции – 32 723, както и по брой сключени сделки – 51.


За петък е обявен жълт код за силен вятър във Варна
Средната заплата във Варна достигна 1360 евро, областта е трета в страната
Откриха още два дрона край Каварна и Черноморец
AniFest 2026 превръща Варна в столица на аниме и косплея този уикенд
Военният министър: Нямаме опция за втора ръка F-16 или "Грипен", търсим резервни части за МиГ-29
Путин се отказа от преговорите за мир и ескалира войната с Украйна
Осъденият за геноцида в Сребреница Ратко Младич почина в ареста
Hugging Face представи обучаем робот за $400, който пее и кара ролери
Живи неврони и ДНК памет могат да променят бъдещето на AI и центровете за данни
Европа се оказа между Китай и Япония в новата автомобилна битка
Citroen BX GTi: Семейният спортитст празнува юбилей
MINI възроди легендата от „Монте Карло“
Ferrari превръща стоповетe в активна аеродинамика
Защо малкият отвор на капачката на резервоара е от ключово значение
В Италия ще глобяват пешеходци, гледащи телефона си, докато пресичат
СГП съобщи, че има обвинени по разследването, свързано с Лот 4 на АМ "Хемус"
Още три дрона откриха по Българското Черноморие, неутрализираха два от тях
МВР: Засилен контрол по АМ "Тракия" в Пазарджишко в петък, събота и неделя
Българка за ужаса в Непал: Нещо започна да хвърчи като фойерверки