Сесията на Българската фондова борса (БФБ) приключи с оборот от търговия с български акции под 500 хил. лева и спад на индексите.
Търговията с международни акции пак изпревари тази с български, като достига 803 186 лева оборот.
Основният индекс SOFIX се понижи с 0,79% до 602,58 пункта, а по-широкият BGBX40 изтри 0,59% до 140,66 пункта.
Индексът на дружествата със специална инвестиционна цел BGREIT отписа 0,3% до 187,97 пункта, а BGTR30 спадна с 0,34% до 733,23 пункта.
Четири акции от включените в SOFIX приключиха със спад днес. Книжата на „Еврохолд България“ поевтиняха с 5,66%, на „Фонд за недвижими имоти България“ (ФНИБ) – с 0,79%, на „Адванс Терафонд“ – с 0,65%, и на „Алтерко“ – с 0,56%.
Същевременно акциите на „Химимпорт“ поскъпнаха с 1,39%, на „Софарма“ – с 0,92%, а на „Холдинг Варна“ – с 0,47%.
„Еврохолд“ е най-губещата акция и от включените в индекса на 40-те най-ликвидни дружества, следвана от „Албена“ със спад от 4,05%, „Сирма Груп Холдинг“ със спад от 3,85% и „Градус“ със спад от 2,76%.
Същевременно акциите на „ЕМКА“ поскъпнаха с 9,6% - най-силно от книжата, включени в BGBX40, както и от всички търгувани дружества в рамките на сесията. Следват „Зърнени храни България“ с ръст от 5,56%, „София комерс-Заложни къщи“ с ръст от 3,08% и „Неохим“ с ръст от 3,02%.
От дружествата на пазар BEAM акциите на „Дронамикс Кепитъл“ поскъпнаха с 9,32%, след като стана ясно, че австралийска компания ще произвежда товарни дронове за дружеството. "Дронамикс Кепитъл" е на второ място по ръст на акциите от всички търгувани днес след „ЕМКА“.
Най-ликвидната акция в сесията е „Агрия Груп Холдинг“ с 22 сделки. Дружеството е лидер и по оборот със 79 835 лева.


Пламен Абровски: Във взаимоотношенията производители-търговски вериги цари тирания
Още три големи имена в "Мача на надеждата" в Бургас
Един от композиторите на „Бангаранга“ разказа как му е хрумнала идеята за песента
Демерджиев иска да се изчисли колко е струвало на държавата НСО за Борисов и Пеевски
Музика с кауза: базар на грамофонни плочи събира средства за благотворителност във Варна
Киър Стармър има един последен ход: страхът от това какво ще последва
Глобалният интерес към редки мравки засилва контрабандата от Кения
Компания за AI чипове набра $5,55 млрд. в най-голямото IPO за годината
Шефът на ЦРУ посещава Куба - нов знак за разочарованието на САЩ от преговорите
Си и Тръмп показаха единство за Иран и Ормуз, но не и решения
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Абровски: Цените бяха изпуснати много преди еврото
Поискаха задържане под стража за четиримата имотни измамници
Тайван поиска САЩ да продължат да му доставят оръжия
Русия съди легендарната Елена Исинбаева за... 80 евро
10 начина да запълним празнотата, след като децата напуснат дома