Мачовете по време на Световните първенства по футбол имат голямо влияние върху търговията и ценообразуването на фондовите борси. В държава, чийто национален отбор участва в първенството, търговията на борсата се забавя значително.
Предприетите сделки отчитат средно намаление с 45%, обемът пада с 55%, показва проучване на Европейската централна банка ( ЕЦБ). Авторите са изследвали търговията на 15 борси по време на Световното първенство в Южна Африка през 2010 г., предава DPA.
Не само самите резултати, но и развоят на мачовете се отразява на фондовия пазар. Ако падне гол, броят на сделките пада с още пет процента. Отклоняването на вниманието на търговците на фондовата борса води до променено ценообразуване, се казва в изследването. Пазарните информации по време на мачовете на националния отбор имат с 20% по-ниско влияние на търговията. Следващото световно първенство ще се проведе в Бразилия през 2014 година.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
преди 14 години И борсите и футбола трябва да се забранят! отговор Сигнализирай за неуместен коментар