Министър-председателят на Италия Силвио Берлускони поиска от посланиците на чужди държави да доведат в страната повече хубави момичета, съобщи АФП. С такова искане главата на италианското правителство се обърна към дипломатите на бизнес среща в Милано.
"Доведете ни красиви момичета, дори да не е за дълго. Ние можем да оценим красотата, все пак сме южен народ", казал 73-годишният Берлускони. Как са реагирали присъстващите на срещата посланици и бизнесмени и дали са отговорили на поканата на Берлускони не става ясно.
Министър-председателят на Италия е известен като любител на хубавите момичета - така той неведнъж се е изказвал в полза на това в парламента да има повече жени. През 2007 г. политикът дори назначава 32-годишната Мара Карфаня, която е бивш модел, на пост министър без портфейл, да отговаря за правата и равните възможности на населението.
Освен това в Италия многократно досега са възниквали и скандали, свързани с името на Берлускони. През май 2009 г. той е бил заподозрян във връзка с непълнолетна – политикът бил видян на рождения ден на 18-годишна манекенка, която го наричала гальовно „татенце“, припомня АФП.
Само преди месец в италиански вестник се появи информация за това, че няколко бизнесмени редовно водят жени на вилата на политика. Силвио Берлускони отхвърля всички тези обвинения.


Найденов: Станахме свидетели на кадрови назначения и решения, които не се базират на закона
Виц на деня - 05 юли
Бойко Борисов честити професионалния празник на МВР
Скъпа реколта при добри добиви: Зърнопроизводителите жънат повече, но печелят по-малко
Зрелищна катастрофа във Варна
"Алтернатива за Германия" преизбра лидерите си в демонстрация на единство
Последният бюджет на Макрон вещае още политически хаос във Франция
Страховете от пренасищане на петролния пазар се възраждат
Вашингтонският монумент разказва 250г история
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Кризата във Volkswagen реши проблем с дизела
Британец си купи къща за 58 000 евро, колите в нея са за над 1 милион
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Родители и тийнейджъри: 5 начина да оцелеете през лятната ваканция
Костадинов: Народът невинаги е прав
Биков за Демерджиев: Един министър на МВР трябва да говори с факти
Жена оцеля по чудо, след като дърво се стовари върху автомобила ѝ
Дупница обяви тридневен траур след трагедията в р. Струма