Забравете за заека. 2011-та ще е годината на производителите на мотоциклети, фермите с органична храна и на разработчиците на видеоигри.
Очаква се именно тези три форми на бизнес да бъдат сред най-бързо разрастващите се индустрии през тази година. Това става ясно от бизнес анализа на американската компания IBISWorld, която се занимава с индустриални и фирмени проучвания, отчети и информационни услуги, съобщава Sydney Morning Herald.
Публикуваният на сайта им доклад сочи, че мотоциклетите ще излязат от шоурумите и ще генерират повече от 4 млрд. долара приходи за фирмите производители и търговци, с близо 7% повече от миналата година. Новината е доста обнадеждаваща, след като от началото на финансовата криза редица компании в автомобилния бранш и сферата на производство на мотори претърпяха сериозни загуби, немалка част от тях трябваше и да получат външно финансиране, за да не бъдат принудени да фалират.
По думите на директора на Deus Ex Machina – компания за изработка на мотори по поръчка на клиента, Дейър Дженингс, проблемът е в продажбата на новите модели. „Но няма никакво съмнение, че този вид транспорт никога досега не е имал толкова романтична визия както днес. Хората са все по-въодушевени от идеята да притежават собствен мотор, който да ремонтират и да карат.“
Високите разходи, свързани с притежанието и поддържането на кола, както и вредите за околната среда, карат продажбите на мотори да растат. За тази тенденция помага и остаряването на бейби бумърите (родените между 1946 и 1964), които наближават или влизат в пенсионна възраст и заменят голямата семейна кола с мотор, разказва наблюденията си генералният мениджър на IBISWorld Робърт Бриант.
Друг набиращ скорост бизнес е този с производството на органична храна. Този тип производители продължават неотклонно да се радват на особен интерес и поощрение от редица международни организации, както и на национално ниво. Програми на ЕС предвиждат забрана на пръскането на различни видове посеви, производство на генно модифицирани култури, допълнителни субсидии за онези, чиито ферми се грижат продукцията да е незамърсена и биологично чиста.
Благоприятно развитие очаква и производителите на видео игри. Този бранш вече не работи само за децата – все повече пораснали момчета и момичета бързат да се снабдят с последната версия на Call of Duty, World of Warcraft или Need for Speed. Според доклада на компанията за анализи и проучвания се очаква през тази година браншът да реализира ръст в рамките на 12% спрямо миналата година.


Община Варна е домакин на национална конференция за промяна на обучението в предучилищна възраст
ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Министър Абровски обеща: Ще се изсветли цялата верига на доставки ВИДЕО
БАБХ спря от продажба над 500 кг храна от магазин в Хасково
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната