По време на вчерашната си премиера в Москва в рамките на 33-тия Московски филмов фестивал новият български филм „Кецове” пожъна голям успех.
Критиката бе впечатлена от сценария на филма и реалистичната му проекция с намесата на субективна камера. Според реакцията на публиката има огромна вероятност „Кецове” да е сред наградените на фестивала, се казва в прессъобщение на дистрибуторската компания А PLUS CINEMA.
На световната премиера на лентата присъстваха режисьорите Валери Йорданов и Иван Владимиров, актьорите Филип Аврамов, Иво Аръков и Ина Николова и продуцентите Галина Тонева и Кирил Кирилов.
„Кецове” разказва за шестима младежи, които бягат от агресията на града и оставят тревогите зад гърба си, като решават да прекарат лятото на отдалечен плаж на българското Черноморие. Сред девствените природни картини те намират своя временен рай и жадуваната свобода. Дебютът на двамата млади режисьори е въздействащо и реалистично отражение на търсенията, чувствата и възгледите на новото поколение, свързани най-вече с приятелството и любовта.
Саундтракът на филма е разнообразен по отношение на стиловете. Той е дело на Кирил Добрев (продуцент на албума “Чекай малко” на “Ъпсурт”; автор на аранжиментите на дебютния албум на “Братя Мангасариян”; композитор, продуцент и автор на аранжиментите на група “Булгара”).
Сценаристът Валери Йорданов е добре познато лице от сцената на Народния театър. Магистър по специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър”- НАТФИЗ. Награден е със “Златна роза” 2002 за водеща мъжка роля във филма "Емигранти"; "Най-добър млад актьор за 2004" на Фондация "Иван Димов"; Награда за 2005 г. от Министeрството на културата за принос в развитието и популяризирането на българската култура; "Аскеер – 2005" за водеща мъжка роля – Бръчков от "Хъшове". Участвал е във филмите "Механикът", реж. Долф Лундгрен; "Емигранти", реж. Ив. Христов и Л. Тодоров; "Трака-трак", режисьор Ил. Костов; "Хайка за вълци", режисьор Ст. Трифонов и др.
Филмът ще бъде разпространяван по родните екрани от септември.


Кристиан Ериксен отново колабира по време на мач
Набелязаха 25 коли за премахване от варненските улици
Александър Зверев най-после спечели турнир от Големия шлем
Черно море Тича е шампион при 13-годишните
Трагедия! 19-годишен загина в катастрофа
ERP системите - от софтуер към асистент с човешки черти
Петролните сделки на Уолстрийт: климатичните активисти прибягват до нови тактики
Банките подготвят глобални масови съкращения, докато AI променя финансовия сектор
Търг за $10 млрд. в Аржентина постави Милей между САЩ и Китай
Кои сектори печелят и кои губят от предстоящите лихвени повишения на ЕЦБ
Защо Michelin създаде 10-колесен Citroën с два V8 двигателя
Петно под колата в жегата – трябва ли да се притеснявате
Колата, която променя цвета си, вече не е научна фантастика
Най-скъпите катастрофи в историята
Десетки класически коли са погребани в каньон в Юта
Ескалация на напрежението: Иран изстреля ракети срещу Израел
Министерство на отбраната: Американските самолети временно са излетели от страната
Илин Димитров: Туристическият сезон по Черноморието започва по-късно
Партията на премиера Никол Пашинян излиза начело след парламентарните избори в Армения