През миналата година аукционната къща Gooding & Company подобри рекорда за най-скъпо продаден от нея автомобил. Тогава купувач плати 16,39 млн. долара за Ferrari 250 TR Prototype, произведено през 1957 г.
Сега очакванията на компанията са за ново най-добро постижение, като на търг е изложен рядък Mercedes-Benz 540 K von Krieger Special Roadster от 1936 г.
Основателят на аукционната къща Дейвид Гудинг нарече машината "най-впечатляващият довоенен Mercedes-Benz, който съм виждал".
Уникалният 540K Special Roadster е произведен специално за пруското кралско семейство през 1936 г. През 1942 г. машината е преместена в Швейцария от баронеса Фон Кригер, която иска да избяга от опасностите на Втората световна война.
След това тя заминава за САЩ и взима колата със себе си. Години по-късно баронесата се връща в Швейцария, но колата остава в гараж в САЩ, където прекарва няколко десетилетия.
Настоящият собственик на машината я е реставрирал напълно, като за каросерията са използвани и хромирани елементи, а салонът е обшит със скъпа кожа. Засега от Gooding & Company не бързат да оповестят предварителната оценка на автомобила, но са убедени, че това ще бъде най-скъпият Mercedes-Benz, продаван някога на аукцион.
Още снимки на Mercedes-Benz 540 K von Krieger Special Roadster вижте в галерията на Automedia.bg


Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Ейса Гонсалес се обясни в любов на Григор Димитров
Манолова: Заради надценките цените са безобразно високи, потребителите са смачкани
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро