Дебютът на "Стар Трек: Пропадане в мрака" - втората част от римейка на култовата научно-фантастична поредица от режисьора Джей Джей Ейбръмс, се очаква да донесе 112 млн. долара през първия си уикенд по кината, съобщава Bloomberg.
Филмът бе пуснат от Paramount Pictures в четвъртък - ден по-рано от планираното, за да се увеличат максимално шансовете му за успех на фона на натоварената програма на кината. Таргетът на "Стар Трек" са същите млади мъже, които биха харесали "Бързи и яростни 6" и "Ергенският запой III", излизащи тази седмица.
Допълнителният ден означава, че кината ще продадат повече билети за филма, преди феновете да бъдат разколебани от други ленти. От BoxOffice.com очакват "Star Trek" да донесе 300 млн. долара на пазара в САЩ, като се нареди на второ място през тази година след "Железният човек III". До момента приходите от него са за 13,5 млн. долара. Бюджетът му възлиза на 190 млн. долара.
Свежият подход на Ейбръмс към класическия филм, както и успешната поява на актьорите Крис Пайн като капитан Джеймс Кърк и Закари Куинто като Спок привличат повече фенове, освен лоялните почитатели на героите. В новия филм Кърк и Спок преследват зъл герой, чиято роля се играе от британския актьор Бенедикт Къмбърбач. Филмът се предлага и в 3D версия.
На 23 май Warner Bros. пуска "Ергенският запой III". Студиото планира да се възползва от дългия уикенд по случай Деня на загиналите във войните в САЩ, както направи с втория филм от същата поредица през 2011 г.
Според експерти в пускането на филми по кината в четвъртък има логика, като се има предвид силната конкуренция. През април от BoxOffice.com прогнозираха в първите си дни "Стар Трек" да донесе 128 млн. долара. Ако студиото беше избрало тридневна програма, то пак щеше да събере над 100 млн. долара, коментират специалистите.
"Железният човек III", който излезе по кината в началото на май, до момента е генерирал приходи за над 1 млрд. долара в световен мащаб, включително 302 млн. долара в САЩ и Канада.
През тази година в Холивуд няма кой знае колко значими блокбъстъри. "Отмъстителите на Марвел" и "Игрите на глада" миналата година донесоха по над 400 млн. долара всеки само в САЩ. Като цяло продажбите на индустрията към 15 май възлизат на 3,38 млрд. долара или с 13% под нивата за същия период на миналата година, сочат данни на Box Office Mojo.


Андрей Гюров: Демократичната общност ще има свой кандидат за президент
Бус блъсна и уби колоездач
Младеж е в безсъзнание, след като открадна кола и катастрофира
Петра Захариева и Калоян Драгнев спечелиха плувния маратон Галата – Варна
Борисов: Единствено обединена дясна кандидатура може да победи Йотова
Испания започва да дразни останалата част от Европа
SpaceX се срина до ниво, което не предполага стойност за AI бизнеса
Огромните запаси на саудитски петрол все повече зависят от един-единствен изход
"Търговията на Тръмп" се превръща в губеща стратегия на фондовия пазар
Теория на игрите, "Одисеята" и Баб ел-Мандеб
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Новият Mercedes AMG GT изгоря по време на тестове
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
Porsche и Mini отново са марките с най-доволни клиенти
Работник загина на стадион “Камп Ноу”
Гюров не отговори категорично дали ще се кандидатира за президент
"Продължаваме промяната": И от Москва не харесват бюджета на Радев
Нумерологична прогноза за месец август 2026
Дерматолог: Фактор 50 е задължителен през лятото