Марката Converse на Nike съди 31 компании, твърдейки, че те продават фалшифи версии на нейните обувки Chuck Taylor, пише Wall Street Journal.
Converse съди Wal-Mart Stores, Ed Hardy и много други, тъй като смята, че те нарушават търговските ѝ марки, свързани с външния вид на обувката и знака, който тя поставя на петата на кецовете.
Iconix Brand Grouo Inc., компанията майка на марката Ed Hardy, отказва да коментира случващото се, докато Wal-Mart не отговаря веднага на исканията за коментар по темата.
Converse е завела делото във вторник в Ню Йорк и се е обърнала към Комисията за международна търговия. Компанията посочва, че през последните години двойниците на модела Chuck Taylor са започнали да се срещат все по-често.
Nike придоби Converse през 2003 г. Продажбите на марката се увеличиха с 16% през последното фискално тримесечие, приключило през август, достигайки 575 млн. долара.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Челен удар край Луковит:14-годишно дете пострада тежко
Украйна не е единствената бойна организация, която оформя автономна война
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
преди 11 години A ето ти и германче, което нема кинти за Еърфорс как си е купило от Дайхман и ги е снимало бели http://indispinsable.wordpress.com/2014/06/16/nike-air-force-vs-deichmann-sneakers-new-in-3/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ментеhttp://***.deichmann.com/BG/bg/shop/home-marki/Vty/00012901191451/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8*%D0%BA%D0%B5%D1%86%D0%BE%D0%B2%D0%B5.prod?r=5&c=3&filter_brand=vty&st=PRODUCT&filter_cat=home-marki/vty&filter_brand_c=6&filter_brand_r=6оригиналhttp://***.flightclub.com/nike-ws-air-force-1-high-white-white-metallic-silver-021409Когато ментето е в бяло (което го няма на сайта но го има в магазина) разлика почти няма отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Аз на Deichmann виждам точно NIke: http://***.deichmann.com/BG/bg/shop/home-maje/home-maje-obuvki/home-maje-obuvki-svrazki/00012901258743/*D0*9C*D1*8A*D0*B6*D0*BA*D0*B8*D0*BA*D0*B5*D1*86*D0*BE*D0*B2*D0*B5.prod Хайде намери този модел за 50 лева. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ми време беше те се оУяха.Оня ден влизам в Дайхман и гледам вътре Еърфорс! (Което е Найк не Конвърс ама .. се едно) Викам си Диии тия Дайхман.... кога гледам МЕНТЕ некво на някаква световно неизвестна фирма , с В нещо беше, за 50 кинта. А външно баш си Еърфорс ама едно към едно. Разбирасе изкуствена кожа, евтин хастар но дизайна няма НИКАКВА ама никаква разлика, а все пак Еърфорс е култов модел на Найк отговор Сигнализирай за неуместен коментар