Най-новият филм за супергерои „Ант-Мен“, който дебютира на големия екран, събра 58 млн. долара този уикенд в Северна Америка, пише Time.
Лентата не успя да оправдае очакванията за приходите си, но въпреки това успя да изпревари "Миньоните“ и оглави боксофиса в САЩ и Канада.
Очакванията бяха, че “Ант-Мен“ ще събере между 60 и 65 млн. долара, но това се оказа най-слабият дебютен уикенд за Marvel Cinematic Universe (ако не броим „Невероятният Хълк“ и неговите 55,4 млн. долара през 2008 г.).
Но „Ант-Мен“ все пак си спечели първото място в класацията на най-гледните филми, които означава, че Marvel има 12 първи места от 12 дебюта (включително „Невероятният Хълк“).
Очакванията към новата лента не бяха да достигне приходите на „Отмъстителите“ в боксофиса, но тя не успя да стигне и 60-те млн. долара. Лентата постигна резултат близък до този на „Капитан Америка: Завръщането на първия отмъстител“ (65,1 млн. долара) и „Тор“ (65,7 млн. долара).
Въпреки че „Ант-Мен“ оглави боксофиса, големият победител този уикенд се оказа филма „Тотал щета“, който си спечели третото място в класацията. Очакваше се комедията да събере 30,2 млн. долара през дебютния си уикенд, но приходите му надхвърлиха очакванията.
Междувременно „Миньоните“ се озоваха на втора позиция, събирайки 50,2 млн. долара от билети в Северна Америка. Продължението на „Аз, проклетникът“ миналия уикенд окупира първото място в списъка. Освен това отбеляза втория най-добър дебют за анимационен филм в историята.
Друга анимация - „Отвътре навън“, успя да изпревари „Джурасик свят“ и се класира четвърта в САЩ и Северна Америка, благодарение на своите 11,7 млн. долара.
На вътрешния си пазар „Джурасик свят“ събра 11,4 млн. долара, а от премиерата си досега е генерирал 611,1 млн. долара в Северна Америка. Той е четвъртият филм в историята, който преминава границата от 600 млн. долара в боксофиса на вътрешния си пазар.


Условията за туризъм в планините са добри
Пьотр Нестеров е на финал в Пловдив
Авария оставя без вода стотици варненци
Днес затварят временно улицата, водеща към Морска гара-Варна
Валежи в следобедните часове днес
Малката кола на BYD има голяма задача в Япония
Истинските причини да сте ужасени от AI и оръжията за масово унищожение
Новият шеф на Berkshire най-накрая започна да харчи парите, трупани от Бъфет
Иран изисква оттеглянето на САЩ, за да отвори Ормузкия проток
История за два пазарни балона, определящи трети
Нова система на Stellantis ще се бори с турбо дупката
Военна технология вижда по-добре от човешко око в тъмното, но почти не се ползва
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Дрон падна и в нивата на Стоянов: 5 000 евро за реклама на Кинтекс
Лекарите изправиха Майкон на крака
Садистичната гавра в Пловдив: Били ли са дрогирани учениците убийци