Avon Products Inc. води разговори с компании за частни капитали относно инвестиция чрез продажба на свой дял, съобщава вестник Wall Street Journal, цитиран от Ройтерс.
Компанията, която продава козметика „от врата на врата“, обмисля да проведе аукцион за частна инвестиция в публично дружество с фирми, измежду които Cerberus Capital Management и Platinum Equity, споделят през изданието лица, запознати с процесите.
Офертите ще се подават до края на следващата седмица, като WSJ добавя, че това е само една от опциите, които страдащата компания проучва. Не е ясно какъв би бил размера на дела или дали сделката ще бъде осъществена.
Avon не успява да обърне тенденцията за спад на продажбите вече четири години, тъй като губи свои търговски представители в САЩ и се бори със слабото търсене в Бразилия.
По време на търговията на Wall Street в четвъртък акциите на Avon поевтиняваха преди да бъдат спрени от търговия заради пазарна волатилност. Търговията бе възобновена, след като бе публикувана статията, и цената им скочи с 12,6%. След това обаче тенденцията отново се обърна и в крайна сметка ценните книги поевтиняха с 4% до 4,34 долара. Oт началото на годината поевтиняването е от 56%. Книжата загубиха почти 90% от постигнатия през 2004 г. връх и сега компанията има пазарна капитализация от под 1,8 млрд. долара.
Новината идва четири месеца, след като Avon бе цел на придобиване от страна на неизвестната фирма PTG Capital Partners. В последствие Федералната комисия по ценните книжа и фондовите борси установи, че зад фалшивата оферта стои българин.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив